به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی دیشب در نشست تبیین ابعاد فرهنگی،سیاسی، چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در بیرجند با بیان اینکه جوانان زینت بخش این جلسه هستند،اظهار داشت: چهل سال انقلاب دستاوردهای فرهنگی سیاسی اجتماعی مختلفی دارد که شمارش برکات آن در این فرصت کوتاه امکان پذیر نیست .

وی با اشاره به اینکه مهمترین مسائل در خصوص دستاوردهای چهل ساله انقلاب در گام نخست همان مردم سالاری دینی است، افزود: امام خمینی(ره) به مردم نگاه تشریفاتی نداشت و اگر دین مردم را باور داشت کارآمدی دین را هم باور داشت،اگر امام خدا را باور داشت، عزت خدا را باور داشت و خداباوری،دین باوری مردم پذیری را دنبال می‌کرد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه جمهوری اسلامی دارای یک سیرت و یک صورت است که سیرت باید از آموزهای دینی بهره مند و سیرت نهاد تشکیلاتی است، افزود: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب مردم سالاری دینی و مردم محوری است و این روحیه باید بر تمام لایه های اجتماعی حاکم باشد .

وی بیان داشت: دومین موضوع دستاورد انقلاب اسلامی، استقلال است کشور ما مستقل است دیروز که شرق ایدئولوژیک و دارای قدرتی در دنیا بود و امروز غرب مدعی قدرت مندی در دنیا و مدعی است که جزو کشورهای توسعه یافته بوده و داعیه سلطه بر جهان است اما ایران کشور مستقلی در حوزه سیاسی است و استقلال دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی است .

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری گفت: موضوع شعاری که در پیروزی انقلاب اسلامی همه مردم برآن تاکید داشتند همان استقلال آزادی جمهوری اسلامی است و ازدیگر دستاوردهای انقلاب آزادی است زیرا مردم ما امروز احساس آزادی دارند و این آزادی به برکت خون شهدای نظام است و امروز برخلاف آنچه برخی تصور دارند که نسل اول و نسل دوم انقلاب تنها همراه انقلاب بودند اما نسل سوم نشان دادند اگر کمتر از نسل اول دوم نیستند، از آنها جلوترند.

رئیسی با بیان اینکه امروز نسل سوم برای دفاع از امت اسلامی از نسل‌های قبل اگر پیشی نمی‌گیرند کمتر هم عمل نمی‌کنند، افزود: در عرصه معنوی اعتکاف در عرصه های دیگر از جمله عرصه های بیداری اسلامی، همین نسل سومی که نه امام را دیده و نه در جنگ تحمیلی حضور داشته اند، اما امروز احساس می‌کنیم جامعه نسل جدید ما نسلی انقلابی با بصیرت ودشمن شناس بوده و همواره در صحنه آماده است.

وی با بیان اینکه امروز دشمن می‌خواهد اما نمی‌تواند به کشور ما دست درازی کند زیرا همه جوانان گوش به فرمان رهبری هستند اظهار داشت: مولفه امنیت ملی در نظام از دیگر دستاوردهایی است که باید توجه شود چه در توسعه فرهنگی و چه در توسعه اجتماعی، اقتصادی .

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: توسعه سیاسی ضریب نفوذ در منطقه باید مد نظر باشد زیرا امروز امت اسلامی، ایران را می‌شناسد پیام ایران را دریافت کرده هویت خود را پیدا کرده و می‌خواهد مسلمان زندگی کند .

رئیسی افزود:ضریب نفوذ از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و استقلال خواهی، آزادی‌خواهی ،عدالت خواهی به برکت انقلاب است و ضریب نفوذی،که بیداری اسلامی در منطقه پیدا کرده به برکت انقلاب است هرچند در کشور کمبودهایی داریم اما زیر ساخت های اقتصادی فرهنگی سیاسی زیادی داریم که قابل انکار نیست.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه امروز تلاش های زیاد علمی در کشور رخ داده است،گفت:خراسان جنوبی را با شاخصه فرهنگی بودن آن را می‌شناسند زیرا نسبت به جمعیت، جرم و جنایت در کشور ،کمترین نرخ جرم مرا دارد که این آمارها مرهون فرهنگ مردمی است که دلدادگی به اسلام، قرآن دارند.

رئیسی افزود: توسعه زیرساخت از دیگر دستاوردهای انقلاب است و دستاوردهای بزرگ وقدرت نرمی که جمهوری اسلامی در جهان برخوردار است زیرا قدرت جمهوری اسلامی واقعی بوده و قابل انکار نیست.

رئیسی افزود: امروز بعد 40 سال ببینیم ما در کجا قرار داریم و دشمنان قسم خورده کجا هستند در دهه اول انقلاب ما به دنبال تاسیس نظام اما دشمنان هشت سال جنگ را برما و 17 هزار شهید ترور کردند در ده ساله دوم تلاش کردند نظام پا نگیرد و درصدد بودن جلوی تثبیت نظام را بگیرند و وقتی برنامه هایشان عملیاتی نشد بر عدم توسعه نظام تلاش کردند اما باز هم نتوانستند در مرزها انقلاب اسلامی را متوقف کنند.

وی با بیان اینکه ما امروز شاهد فتنه ها زیادی از جمله مواجه با جنگ اقتصادی و رسانه ای هستیم بیان داشت: دشمن به دنبال این است تا یاس وناامیدی را القاء کند اما غافل از اینکه امروز بعداز 40 سال آنچه ما را امیدوار می‌کند این است که باید امیدهمراه باا عمل باشد . 

رئیسی افزود:امروز فلسطین و لبنان بر برکت انقلاب جان گرفته و قدرت نرم جمهوری افرادی را مصمم در برابر دشمن ساخته و امروز افول قدرت آمریکا موضوع جدی است روز به روز قدرت آنها کاهش می یابد و د رقدرت نرم ما رو به افزایش است.

رئیسی با بیان اینکه امروز نه تنها آمریکا، بلکه اروپا هم گرهی از کسی باز نکرده است، افزود: ما با برقراری ارتباط با تمامی کشورهای جهان به جز اسرائیل وآمریکا به دلیل سلطه طلبی وقدرت طلبی مخالف نیستیم .