به گزارش افکارنیوز،

محمدحسن قدیری‌ابیانه در همایش «چهل سال تحریم، چهل سال ایستادگی، چهل سال پیشرفت» در شهرکرد، اظهار کرد: در ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب توطئه‌های بسیاری علیه انقلاب اسلامی شکل گرفت که هر کدام از آنان می‌توانست یک کشور قدرتمند را از بین ببرد.

وی با بیان اینکه در جنگ تحمیلی هشت ساله تمام قدرت‌های دنیا علیه ایران بودند و به عراق سلاح دادند، افزود: پیروزی در این جنگ، پیروزی بزرگی بوده و آثار بسیاری برجای گذاشت.

قدیری‌ابیانه تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، روند دنیا به سمت دین‌زدایی بود اما پس از پیروزی انقلاب روند تغییر یافت و اسلام به پرچم مبارزه با ظلم، استبداد و استعمار تبدیل شد.

قدیری‌ابیانه با اشاره به اینکه اسلام هراسی در غرب برای این است که اسلام جاذبه دارد و آن ها از این امر می‌ترسند، گفت: با پیروزی انقلاب، امام خمینی (ره) وحدت جهان اسلام را مطرح کردند و امروز دنیا، ایران را محور تمدن اسلامی می‌داند و آمریکا از هیچ توطئه‌ای برای ایران دریغ نکرده و ۴۰ ساله شدن انقلاب، شکست بزرگی برای استکبار جهانی است.

وی با بیان اینکه قبل از انقلاب روزی پنج میلیون بشکه نفت از کشور صادر می‌شد و اکنون روزی دو میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت صادر می‌شود، تصریح کرد: با این وجود دستاوردهای بزرگی داشتیم و امید به زندگی در کشور پس از انقلاب افزایش داشته است.

سفیر پیشین ایران در مکزیک و استرالیا با اشاره به اینکه کسانی که به وعده‌های الهی اعتماد ندارند از تهدید آمریکایی می‌ترسند و گاهی هم خیرخواهانه کوتاه آمده و امتیازاتی به دشمن می‌دهند، ابراز عقیده کرد: باید کسانی را برای مذاکره فرستاد که مرعوب و مجذوب دشمن نباشند و یکی از اشکالات تیم مذاکره کننده این بود و در آنان کسانی نیز پیدا شد که نیت داشتند به ضرر ملت ایران عمل کنند.

وی خاطرنشان کرد: مرکز پژوهشی آمریکا ارزیابی کرده که اگر آمریکا به ایران حمله کند ناوگان آنان در منطقه ۲۰ هزار کشته خواهد داد و به خاطر این موارد است که آمریکا به ایران حمله نمی‌کند.

قدیری‌ابیانه با بیان اینکه تنها افراد ضعیف در حد امکانات کار می‌کنند در حالی‌که باید بیش از امکانات موجود کار کرد، اظهار کرد: ایران به دنبال انرژی هسته‌ای صلح آمیز بود و تحریم‌ها علیه ایران بیش از سایر تحریم‌ها در دنیا بود اما دانشمندان ایرانی تلاش کردند.

وی شهادت شهدای مدافع حرم را برای حفظ امنیت کشور ذکر کرد.

قدیری‌ابیانه با اشاره به اینکه هر زمان انقلاب اسلامی موفقیتی کسب کرد، رژیم صهیونیستی و کشورهای دست نشانده مانند آل سعود به ضعف نزدیکتر شدند، ادامه داد: آمریکا رو به افول است و بسیار ضعیف‌تر از چهل سال پیش شده است.

سفیر پیشین ایران در مکزیک و استرالیا ادامه داد: امریکا امروزه ۲۱ هزار دلار بدهی دارد و ترامپ یک نعمت برای ایران محسوب می‌شود زیرا هیچ کس به اندازه این فرد نمی‌توانست در جامعه آمریکا شکاف ایجاد کند و اکنون میان آمریکا و اروپا اختلاف وجود دارد.

قدیری‌ابیانه گفت: اکنون ۱۴ کشور در تحریم آمریکا به سر می‌برند و به دنبال تجارت با پول کشور خود و حذف دلار هستند که این امر تهدید بزرگی برای آمریکا است و بیش از هزار نخبه در دنیا کتاب‌هایی نوشتند که آمریکا رو به افول است و دنیا به سمت چند قطبی شدن پیش می‌رود که ایران محور این اتفاق است.

وی با بیان اینکه منکر مشکل اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی نیستیم، افزود: ایران کشوری ثروتمند و نفت خیز است چرا مشکل معیشت، اشتغال، درمان و ... دارد؟.

قدیری‌ابیانه با بیان اینکه مطالبات باید براساس واقعیت باشد، اضافه کرد: معمولا تصورات غیرواقعی از درآمد نفتی کشور موجب شده تا مردم تصور کنند حکومت مسئول تامین نیازهای مردم است که معتقد هستم این گونه نیست.

سفیر پیشین ایران در مکزیک و استرالیا بیان کرد: وجود حقوق‌های نجومی در کشور و حتی دادن تسهیلات بدون ضامن، عین فساد اقتصادی است.