به گزارش افکارنیوز،

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار با فرمانده انتظامی قم، اظهار داشت: ما نگران مرز‌های کشور هستیم چراکه این‌همه کشفیات مواد مخدر نشان‌دهنده این است که این مواد از مرز‌ها وارد کشور می‌شوند که کشف آن‌ها برای پلیس هم زحمت بسیار دارد و هم هزینه‌بردار است.

وی افزود: پلیس به‌تن‌هایی نمی‌تواند جلوی ورود مواد مخدر به کشور را بگیرد و ضرورت دارد که سایر نیرو‌های مسلح در این مقوله به نیروی انتظامی کمک کنند و از تجهیزات و فناوری‌های روز برای حفظ امنیت مرز‌ها بهره ببرند.

استاد برجسته حوزه علمیه اعتیاد را مرگ تدریجی و خودکشی دانست و گفت: وقتی جوانان بیکار شوند و اشتغال یا منبع درآمدی نداشته باشند به‌سوی اعتیاد کشانده می‌شوند و این در حالی است که عده‌ای موش صفت فقط در حال ذخیره کردن ذخایر طلا و ارز می‌باشند.

وی همچنین از سیستم پولی و مالی بانک‌ها انتقاد کرد و بیان داشت: معاملات ربوی تأثیری در پیشرفت اعتقادات و باور‌های دینی و همچنین کسب روزی حلال ندارد.

آیت‌الله جوادی آملی بر ایجاد اشتغال و تولید در کشور تأکید و خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال برای جوانان، آنان را به سمت ازدواج و تشکیل خانواده تشویق می‌کند و از گرفتار شدن در دام آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌کند.