به گزارش افکارنیوز،

محمدجواد جمالی نوبندگانی  در رابطه با تصویب طرحی در مجلس نمایندگان آمریکا برای تحریم ایران به دلیل بی ثباتی در منطقه و برهم زدن صلح در عراق توسط کشومان، گفت: رهبران طوایف مختلف عراق و شیعیان، اهل تسنن و کردها در عراق بارها اعلام کرده اند زمانی که مردم این کشور به دست گروه های تکفیری – تروریستی نابود می شدند تنها کشوری که به ندای  کمک خواهی آنها پاسخ داد، جمهوری اسلامی ایران بود.

داعش بیش از 30 درصد خاک عراق را در دست داشت

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این مهم در حالیست که در آن زمان بیش از 30 درصد خاک عراق در دست داعشی هایی بود که توسط آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی مورد حمایت تسلیحاتی و اطلاعاتی قرار داشت از این رو باید در شرایط کنونی ایالات متحده از قدرت ایران عصبانی باشد.

ایران مانع اجرای نقشه خاورمیانه جدید توسط آمریکا شده است

وی ادامه داد: همچنین باید اذعان کرد که ایالات متحده درصدد تجزیه سوریه و عراق به کشورهای مختلف بود و تنها ایران اسلامی در مقابل آنها ایستاد و اجازه اجرای نقشه خاورمیانه جدید را نداد.

مجلس نمایندگان آمریکا از اجرایی نشدن دسیسه هایش در عراق عصبانی است

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: باید یادآور شد این طرح توسط آدام کیزینجر، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شده که وی در اظهاراتی عنوان کرده بود از زمان سقوط صدام، جمهوری اسلامی ایران با از میان بردن تلاش‌های ایالات متحده برای ایجاد ثبات در عراق و منطقه در حال تلاش برای دستیابی و تأثیر در عراق است و به وضوح مشخص است که ایران به دنبال گسترش نفوذ خود در عراق است.

ایران عامل ثبات در منطقه است و آمریکا سبب بی ثباتی شده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین می توان گفت که آمریکایی ها بیش از اینکه درصدد ایجاد ثبات در منطقه باشند، ناراحت اجرایی نشدن دسیسه هایشان در عراق هستند و ایران را عامل این امر می دانند از این رو دست به تهیه طرحی برای تحریم کشورمان زده اند.