به گزارش افکارنیوز،

آیت‌الله‌العظمی محمدحسین نوری همدانی از مراجع تقلید صبح امروز (چهارشنبه ۲۱ آذر‌ماه) در درس خارج فقه خود که باحضور علما، طلاب و روحانیان در شبستان مسجد اعظم قم و در جوار حرم حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار شد، بیان داست: مسئولان با مردم با صداقت حرف بزنند، مردم بیدار و هوشیار هستند. وعده‌های دروغین به مردم ندهید.

وی افزود: برخی پس از تصویب برجام اظهار کردند همه‌چیز ارزان شد، مردم می‌دانند این سخنان درست نیست، برجام برای مردم کاری نکرد.

آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی با اشاره به طرح «FATF» و «CFT» در مجلس و پیگیری آن از سوی نمایندگان تصریح کرد: این کنوانسیون‌ها طرحی است که صهیونیست‌ها آن را درست کرده‌اند و می‌خواهند ایران آن را امضا کند، معنایش چیست؟ این یک برنامه غربی، عربی و عبری است که یهود و صهیونیست‌ها به دنبال آن هستند.

وی ادامه داد: «FATF» و «CFT» پروژه‌ای برای نفوذ غرب به ایران است، از این‌ رو علما و حوزه علمیه در برابر تصویب این‌گونه طرح‌های نفوذی سکوت نخواهند کرد. ما نیز در برابر این طرح سکوت نمی‌کنیم و در طول تاریخ این موضوع ثابت‌ شده است. به هر حال مسئولان مراقب باشند دشمن از طریق این نو کنوانسیون‌ها نفوذ نکند.

این مرجع تقلید ابراز داشت:‌ همچنان که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، کنوانسیون‌ها و پروتکل‌های بین‌المللی در زمینه مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم را که در خارج درست می‌شود، قبول نداریم. ما نیز از این سخنان رهبر انقلاب حمایت خواهیم کرد و در مقابل تصویب آن خواهیم ایستاد. هشدار می‌دهیم اگر به مردم خدمت نمی‌کنید. به زخم مردم نمک نپاشید.