به گزارش افکارنیوز،

 امیر دریادار حبیب الله سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) در چهارمین مراسم تحلیف و اعطای سردوشی دانش‌پژوهان آموزشگاه‌های ارتش در مرکز آموزش جوادالائمه (ع) نزاجا گفت: ماموریت ارتش دفاع از تمامیت ارضی، حفظ استقلال و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و این ماموریت در بالاترین درجه قداست و اهمیت قرار دارد.

وی با بیان این که مسیر خدمت در ارتش با افتخار و اقتدار است، افزود: تمام مشاغل در جامعه از اهمیت برخوردارند، اما دفاع از تمامیت ارضی افتخاری برای جوانان محسوب می‌شود.

اهم سخنان امیر دریادار حبیب الله سیاری بدین شرح است:

* ارتش برای انجام ماموریت خود نیازمند نیروی انسانی توانمند و قدرتمند است. نیروی انسانی توانمند می‌تواند پویایی و تحرکی ایجاد کند که مایه افتخار و اقتدار باشد.

* سازمانی موفق می‌شود که از نیروی انسانی با نشاط و پرانرژی برخوردار باشد. ایمان، دانش و روحیه سلحشوری از ویژگی‌های خاص نیروی انسانی توانمند است.

*در دوران دفاع مقدس با تکیه بر ایمان و شهادت طلبی مقابل دشمنی که از شرق و غرب حمایت می‌شد، پیروز شدیم.

*تهدیدات امروز با تهدیدات گذشته و دوران دفاع مقدس متفاوت است، سلاح و تجهیزات جنگی امروز هوشمند شده‌اند و علم و دانش می‌تواند ما را به سلاح‌های مورد نیاز برای مقابله با دشمن تا دندان مسلح برساند.

*باید مسیر علم و دانش را ادامه دهیم و سلاح‌های روز را بشناسیم، زیرا جنگ امروز جنگ علم، اقتدار و تاکتیک‌های جدید است.

* نیاز مبرمی به افزایش سطح توانمندی‌های علمی و صنعتی داریم، باید تجهیزات جدید بسازیم و از آن‌ها استفاده کنیم. علاوه بر ایمان باید توانمندی‌های علمی خود را افزایش دهیم تا از دشمنان عقب نمانیم.

*سرباز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، باید روحیه ضداستکباری داشته باشد، رجزخوانی کند و از آمادگی جسمانی بهره‌مند شود.

*جمهوری اسلامی ایران به لطف جوانان سلحشور، می‌تواند مقابل هر دشمنی قدعلم کند و سطح بالای توان رزمی جمهوری اسلامی ایران را نشان دهد.

* بالابودن این توان رزمی، توان بازدارندگی کشور را نشان می‌دهد و تا زمانی که این اقتدار وجود داشته باشد، هیچ دشمنی فکر تجاوز به ایران را نمی‌کند.

*اگر صلح، امنیت و استقلال می‌خواهیم باید هر روز آماده جنگ باشیم، توسعه کشور در سایه امنیت محقق می‌شود و این امنیت تنها با اقتدار نیرو‌های مسلح به وجود می‌آید.