به گزارش افکارنیوز،

 سیدحسین نقوی‌حسینی، سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، در تشریح نشست امروز ( یکشنبه، 25 آذر) این فراکسیون، گفت: نشست امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و کلیه معاونین وی برگزار شد. در ابتدا نمایندگان عضو فراکسیون مسائل مختلف حوزه مسکن و راه و شهرسازی را مطرح کردند.

وی افزود: موضوعات مطرح از سوی نمایندگان در این نشست شامل در دستورکار قرار گرفتن مسکن مهر، تکمیل پروژه‌های مسکن مهر و تکمیل هر چه سریع‌تر آن، همت لازم برای توسعه و ارتقاء خدمات ریلی، به‌ویژه پروژه‌های قطارهای حومه‌ای و رسیدگی به راه‌های روستایی با توجه به اعتبارات موجود که در بودجه هم توجه شده است، بود.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اضافه کرد: در این جلسه، مسائلی از جمله جذب منابع مالی به عنوان یک ضرورت در برای انجام پروژه‌های عمرانی، اصلاح پرداخت به پیمانکاران که در حال حاضر به صورت اوراق و اسناد خزانه پرداخت می‌شود و دولت آینده را بدهکار می‌کند و همچنین رسیدگی به مناطق حادثه‌خیز و آمار تلفات جاده‌ای مورد بررسی قرار گرفت.

نقوی‌حسینی ادامه داد: در این نشست، نمایندگان حاضر مواردی از جمله ضرورت تکمیل پروژه‌‌های عمرانی بدون آغاز پروژه‌های جدید، تهیه و ارائه طرح‌های لازم برای تأمین مالی و رفع موانع پیشرفت پروژه‌ها و تصویب آن در جلسات سران قوا، توجه لازم به خطوط ریلی، تکمیل و اصلاح طرح‌های موجود و در دست اجرا، توجه به حوزه راه‌سازی و مسکن برای مناطق محروم و مناطق مرزی از جمله سیستان و بلوچستان، ارائه برنامه‌ای مدون در حوزه مسکن، ارائه تصویری روشن از سیاست مسکن در آینده، تهیه مسیری جدید برای تأمین اعتبارات مورد نیاز برای پروژه‌های جدید و لزوم توجه به مسکن‌های سازمانی را مطرح کردند.

وی گفت: وزیر راه و شهرسازی در این جلسه اعلام کرد داشتن رابطه منطقی، پایدار و سازنده وزارتخانه با مجلس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و با کمک نمایندگان مردم همه توان خود را در جهت رضایتمندی شهروندان به کار می‌بریم. این راهبرد در اولویت کار ما قرار دارد. حدود 200 میلیارد تومان پروژه‌های باقیمانده و در همین حدود بدهی به پیمانکاران، ضرورت انجام پروژه‌های جدید شرایط منابع وزارت راه و شهرسازی را کاملا روشن می‌کند و باید برای این شرایط در بودجه سالانه اقداماتی صورت گیرد.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اضافه کرد: آقای اسلامی افزایش سرمایه در حوزه مسکن را یک ضرورت حیاتی دانست و مطرح کرد که در این زمینه طرح ارائه کردند و حتما پروژه‌های مسکن مهر را تکمیل می‌کنند. فروش خانه‌های سازمانی و فروش خانه‌های مسکن مهر به جای اجاره‌ای، 99 ساله از جمله راه‌های تأمین مالی است. در حوزه حمل و نقل نیز صندوقی را به تصویب هیئت دولت رسانده و راه‌های تأمین اعتبارات این صندوق را پیش‌بینی کرده‌ایم که در بودجه سال 98 می‌آید.

نقوی‌حسینی با بیان اینکه باید عدالت منطقه‌ای را در اجرای پروژه‌ها اِعمال کنیم و این برنامه نیز آماده شده است، اظهار داشت: برای نقاط حادثه‌ خیز، وزارت راه و شهرسازی برنامه‌های عملیاتی را آغاز کرده و حدود 3 هزار میلیارد تومان در این طرح پیش‌بینی اعتبار شده است.

وی اضافه کرد: وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که قیر مورد نیاز تکمیل پروژه‌هایی که در زمینه زیرسازی آنها اقدامات مناسبی انجام شده و نیاز به آسفالت دارند، تأمین می‌شود. در زمینه مسکن برنامه‌ای علمی، جامع و عملیاتی طراحی شده و برای هر یک از دهک‌های نیازمند مسکن، طرح مناسب خود آنها را پیش‌بینی کرده‌ایم که متناسب با نیازهای شهر به شهر کشور است.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: آقای اسلامی در نشست با فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس مطرح کرد که سرمایه‌گذاری در بافت فرسوده شهرها، از جمله طرح‌های مهم حوزه شهرسازی و مسکن است که سرمایه‌گذاری در این زمینه صورت گرفته، قطعا در سال‌های 98 و 99 در حوزه مسکن شاهد تحرکات خوبی می‌شویم. در هر شهر و منطقه‌ای که نیاز به ساخت مسکن باشد، حتما طرح ساخت مسکن اجرا می‌شود.

نقوی‌حسینی ادامه داد: اسلامی اعلام کرد که در حوزه حمل و نقل بحث‌های مفصلی باید انجام شود، ناوگان مسافربری هوایی، زمینی و دریایی نیازمند اصلاح، نوسازی و برنامه‌ریزی مدون هستند، همچنین  مطرح کرد که پرواز چارتر خلاف است و با اینگونه برنامه‌ریزی پروازی چارتری برخورد می‌کنیم، باید چارتر بسته شود، مگر برای کسی که مسافر خاص خود را داشته باشد.

سخنگوی فراکسیون نمایمندگان ولایی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: وزیر راه و شهرسازی خدمات ریلی را یکی از مهم‌ترین محورها دانست و اعلام کرد که پروژه تهران به ورامین و گرمسار یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ریلی کشور است.