به گزارش افکارنیوز،

حشمت الله فلاحت پیشه دیروز- یکشنبه- با اشاره به موضوع رفتار توهین آمیز ماموران فرودگاه گرجستان با هموطنان ایرانی و دیپورت ایرانیان، در این باره افزود: آنچه که در مورد گرجستان نباید فراموش شود این است که برخی از ایرانیان مزدور از به فروش رساندن، شان و جایگاه ایرانیان و هموطنان در گرجستان سود می‌برند و این موضوعی است که به آن توجه نمی شود.

وی بیان کرد: برخی از ایرانی‌ها زمانی که امکانی ایجاد شود برای اینکه مناسبات خاصی در رابطه با کشورهای خارجی شکل بگیرد، در این شرایط شان، جایگاه، شرافت و ناموس ایرانی را به تاراج می‌برند و سوءاستفاده می‌کنند؛ در گرجستان هم این چنین مواردی واقعا وجود دارد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس با بیان اینکه اولین کسانی که به شان ایرانی ضربه می زنند، کسانی هستند که مجوزهای خاص برای رفتارها و اقدامات خاص می‌گیرند به خصوص در قبال برخی از کشورها، تاکید کرد: همان کاری که در دبی در گذشته صورت گرفت، اکنون هم در گرجستان صورت گرفته است، حتی در بعضی از کشورهای اروپایی، مانند موضوع لغو ویزای صربستان که یک سال به طول انجامید و ضربه ای به کشورمان زد؛ این ها مواردی هستند که این جریانات انجام می دهند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بی احترامی به گردشگران ایرانی در گرجستان؛ موضوعی است که وزارت امور خارجه و وزارت اطلاعات باید به آن ورود کند، مطرح کرد: در شرایط کنونی که دشمنان ما شرایط بدی را برای هموطنانمان در خارج از کشور ایجاد کرده اند و البته این فضا حتما پایدار نمی ماند و موقتی است؛ نباید اجازه بدهیم که به شأن و جایگاه ایرانی ضربه وارد شود.

جمعی از ایرانیانی که در هفته‌های اخیر از گرجستان دیپورت شده بودند، 19 آذرماه، مقابل سفارت این کشور در تهران تجمع کرده و با سفیر این کشور گفت وگو کردند.

بهرام قاسمی، سخنگوی دستگاه دیپلماسی با اشاره به فراخوانده شدن سفیر گرجستان به وزارت امور خارجه در اواخر هفته گذشته از انتقال نگرانی‌های تهران نسبت به برخورد با اتباعش از طریق سفیر گرجستان به مسئولان این کشور خبر داد و تأکید کرد که علت دیپورت شدن اتباع کشورمان هر چه که بوده توجیهی بر انجام رفتار‌های غیرمعمول و نامتعارف نمی‌شود و اتباع دیپورت شده کشورمان مورد حمایت دولت ایران هستند و برای احقاق حقوق آنان در حال مذاکره با دولت گرجستان هستیم.

قاسمی همچنین تصریح کرد که وزارت خارجه نسبت به برخورد نامناسب با اتباع کشورمان و دیپورت افراد از گرجستان با جدیت پیگیر بوده و امیدوار است که دولت گرجستان ظرف چند روز آینده دلایل چنین رفتار‌هایی را ارائه کند.