به گزارش افکارنیوز،

محمّدجواد عامری، دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به جلسه اخیر شورای مرکزی تشکل متبوع خود گفت: در این جلسه سخنان رئیس‌جمهور درباره FATF از جنبه‌های مختلف تجزیه و تحلیل شد و برای اعضای جمعیت ایثارگران این سخنان محل تعجّب بود و با سخنان آقای ظریف مغایرت دارد؛ چرا که آقای ظریف در مجلس گفت هیچ تضمینی نیست که FATF بتواند باعث حل مشکلات کشور بشود، امّا رئیس‌جمهور گفت FATF  بیست درصد در کاهش قیمت‌ها اثر دارد. آقای عراقچی هم گفته بود پیوستن به FATF مثل این است که گواهی‌نامه رانندگی را گرفته‌ایم نه اینکه خود ماشین را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه سخنانی از این قبیل، این نگرانی را ایجاد می‌کند که سایر آمارها و سخنان مسئولین به همین منوال باشد، اظهار داشت: برخی می‌گویند مخالفان FATF  طرفدار پولشویی هستند. این در حالی است که قانون پولشویی قبل از سال ۹۰ تصویب شده است و اشکالاتی داشت که قرار بود برطرف شود و هیچ کس با قانون پولشویی داخلی مخالف نیست و بحث این است که به بهانه FATF  تحریم‌ها علیه دشمنان ملت هدفمند نشود.

عامری ادامه داد: نباید با گفتن سخنانی از قبیل اینکه شما اسلام را نمی‌فهمید، به همدیگر تهمت بزنیم، گفت: این‌طور اظهار نظر درباره منتقدین باعث می‌شود کسی به سمت اصلاح نرود و هزینه انتقاد بالا رود.

دبیرکل جمعیت ایثارگران با بیان اینکه برخی مسئولین دولتی نشان داده‌اند علاقه‌ای به شفاف سازی ندارند، قرارداد IPC، معاهده پاریس و قراردادهای مربوط به خودرو را قرارداهایی دانست که همگی مخفیانه و بدون اینکه در اختیار کارشناسان قرار بگیرد امضاء شدند.

عامری افزود: توصیه ما به دولت این است که به محصول و نیروی کار ایرانی بیشتر از خارجی اعتماد کند و اگر چنین شود، مطمئنا نتیجه بهتری از چند سال اخیر نصیب دولت خواهد شد.