به گزارش افکارنیوز،

سردار حسین سلامی با تسلیت درگذشت شهادت‌گونه سردار منصوری به خانواده وی و مردم، با بیان اینکه مردانی مانند منصوری نشان دادند که هرگز از ولایت دست نمی‌کشند، اظهار داشت: دشمنان می‌دانند تا وقتی سازه‌های امنیت این کشور در دست چنین مردانی است هرگز یارای دستیابی به‌ آرمان‌ها و اعتقادات مردم را نخواهند داشت.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه سردار منصوری نماد لباس عزت بر تن این ملت بود، اضافه کرد:  سردار منصوری در راه خدا یک عمر برای دفاع از عزت، حیثیت، شرافت و امنیت تلاش کرد.

وی با تاکید اینکه سردار منصوری در طول 40 سال از عمر انقلاب هرگز میدان‌های جهاد را ترک نکرد، افزود: وی دشمن را می‌شناخت و می‌دانست پایداری در مقابل دشمنان چگونه باید باشد، در این راستا بسیار مقاومت می‌کرد.

سردار سلامی، سردار منصوری را فردی تکلیف‌شناس دانست و یادآور شد: وی می‌دانست نباید جهاد را به‌هم واگذار کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: سردار منصوری بیرق جهاد را از شهید بروجردی و کاوه گرفته بود و نگذاشت علم مجاهدت زمین بیفتد، وی علاوه بر اینکه از شهید شوشتری پرچم جهاد را تحویل گرفت و همچون وی نه تنها یک انسان بزرگی بود، بلکه در سیستان و بلوچستان الفتی با مردم آن خطه داشت و برای آنان امنیت آورده بود، خانواده‌اش نیز همواره با او هجرت می‌کرد.

سردار سلامی بهترین توشه آخرت را تقوا دانست و بیان کرد: سردار منصوری را می‌توان مظهر عینی تقوا دانست، این موضوع در حالی است که همه چین و چروک‌های این مرد حاکی از جهادی سخت و پایان‌ناپذیر بود.

جانشین فرمانده سپاه با تاکید بر اینکه ما کمتر چنین انسان‌های بزرگی را که محصول 40 سال جهاد بودند و با شهدا زندگی کردند را می‌توانیم داشته باشیم، مگر اینکه دوباره تاریخ تکرار شود، ادامه داد: ما راه سختی پیموده‌ایم که در این راه، مردان بزرگی بر زمین افتاده‌اند تا نخل‌های بلند قامت این ملت، سرافراز، استوار و قائم باقی بماند.

وی گفت: الگو‌های مجسم این راه بزرگ و نورانی همین مردانی هستند که هر روز یا هر از چند گاهی بر دستان شما تا عرش خدا بدرقه می‌شوند و ما این راه را ادامه خواهیم داد.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه امثال سردار منصوری اجازه نمی‌دهند فرزندان اهل بیت(ع) در عاشورا آواره شوند، افزود: آنها اسارت را هرگز نمی‌پذیرند و این مردان تا هستند دیگر این واقعیت‌های تاریخ صدر اسلام تکرار نمی‌شود.

جانشین فرمانده سپاه راز ماندگاری ایران در مقابل دشمنان را سرافرازانه ایستادن ملت ایران و شکست آن دانست و بیان کرد: شاهد هستید شعله‌های خشم بر سرزمین دشمنان ما افتاده و می‌بینید دشمنان ما به چه بلا‌هایی گرفتار شده‌اند، همچنین، ملت ما را هم می‌بیند که در اوج محاصره، فشار، تحریم‌ها و ارعاب این چنین سربلند ایستاده‌اند، چه واقعیتی آشکارتر و زیباتر از این همه نصرت الهی که بر قلوب مومنین جاری می‌شود.

وی تصریح کرد: راه تمام نشده سردار منصوری را ادامه و به‌وصایای او عمل می‌کنیم، به‌آرزوهایش جامه عمل می‌پوشانیم و از خداوند مسئلت داریم که روح این مرد بزرگ تاریخ ایران را با شهیدان همرزمانش محشور کند.