به گزارش افکارنیوز،

 چندی قبل شایعاتی مبنی برپیوستن تعدادی از نمایندگان استان در مجلس به شرکت نفت بر سر زبان‌ها افتاد و برخی مدعی شدند تعدادی از نمایندگان قصد دارند پرونده پرسنلی خود را به وزارتخانه منتقل کنند که این ادعا از سوی نماینده مردم قاین در مجلس تکذیب شد.

فرهاد فلاحتی درباره ارسال پرونده پرسنلی وی برای استخدام در شرکت نفت اظهار داشت: این مطالبی که شنیده شده شایعه‌ای بیش نیست و بیشتر شبیه به یک شوخی است.

وی با بیان این‌که برخی شایعه کرده‌اند که من به استخدام وزارت نفت درآمده‌ام درحالی که به هیچ عنوان این موضوع به ذهنم نرسیده است افزود: بنده کارمند رسمی وزارت کشور بوده و اکنون نماینده مجلس هستم.

نماینده مردم شهرستان‌های زیرکوه و قاین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفته و در نوبت بررسی در صحن مجلس قرار دارد و احتمالاً بعد از بررسی لایحه بودجه به صحن برود.

فلاحتی افزود: با اجرای این طرح تعداد نمایندگان کاهش نخواهد یافت و در صورت تصویب طرح برای مثال خراسان‌جنوبی یک حوزه انتخابیه می‌شود و تنها یک نفر برای حوزه انتخابیه استانی وارد مجلس خواهد شد.

وی اظهار داشت: یکی از فواید این طرح این است که نمایندگان را در حوزه استانی پاسخگو می‌کند و رقابت‌های غلط بین شهرستان‌ها در یک استان رفع می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های زیرکوه و قاین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با اجرای این طرح یک نماینده پروژه‌ها را برای استان خود در نظر می‌گیرد و از انجام پروژه‌های مشابه خودداری و برنامه‌ها بر اساس منفعت کل استان تنظیم خواهد شد.

فلاحتی افزود: گاهی مردم از نمایندگان انتظاراتی دارند که در حیطه وظایف دستگاه‌های اجرایی است مانند آسفالت و جدول‌گذاری خیابان‌ها که در صورت تصویب این طرح، نمایندگان از ورود به مسائل جزئی رها شده و وقت نمایندگان بیشتر برای منافع ملی صرف می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های زیرکوه و قاین در مجلس شورای اسلامی گفت: با بالا رفتن مشارکت اجتماعی این طرح یک گام برای کارآمد شدن بیشتر مجلس شورای اسلامی است.