به گزارش افکارنیوز،

"میخائیل اولیانوف" نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین، از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی، در کنفرانس ویدئویی با خبرگزاری «نووستی» گفت، بازگشت آمریکا به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته‌ای ایران، در دوره ریاست جمهوری "دونالد ترامپ" و  دولت کنونی ایالات متحده عملا بعید است و نمی‌توان انتظار آن را داشت.

این دیپلمات بلندپایه همچنین تعیین ضرب‌الاجل 60 روزه آمریکا برای روسیه درباره پیمان نابودی موشک‌های دارای برد کوتاه و متوسط، را حتی از لحاظ تخصصی عجیب و غیرواقع بینانه ارزیابی کرد.

وی افزود: «آمریکایی‌ها نتوانسته‌اند ما را درباره توقف مشارکت در این زمینه متقاعد کنند. مسئله این است که همه این موشک‌‌ها در قرن گذشته نابود شده‌اند. تعلیق این توافقنامه دیگر معنایی ندارد، یا باید مفاد آن رعایت شود، یا نقض گردد.»

اولیانوف یادآور شد، خروج آمریکا از پیمان موشکی می‌تواند تاثیر منفی بر مذاکرات مربوط به پیمان کاهش تسلیحات راهبردی تهاجمی بگذارد، چرا که این دو توافقنامه هرچند دو موضوع متفاوتند، ولی بطور مستقیم و بشدت به یکدیگر مربوط هستند.

وی همچنین اعلام کرد که در حال حاضر در وزارت امور خارجه روسیه موضوع امنیت اطلاعاتی بسیار فعالانه پیگیری می‌شود و بزودی بخش ویژه‌ای در زمینه تامین امنیت اطلاعاتی آغاز به کار خواهد کرد.