به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی‌لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،  با اشاره به تحریم‌‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران، گفت: بیشتر مشکلات اقتصادی کشور، جنبه داخلی دارد و ارتباطی به تحریم‌ها ندارد.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها نمی‌تواند نقش قابل توجهی در شرایط امروز کشور داشته باشد، اظهار داشت: آنچه در مقابله با تحریم‌ها نیاز است و می‌تواند مؤثر واقع شود، مدیریت جهادی مسئولان اقتصادی کشور و استفاده از ظرفیت‌‌های مدیران جهادی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: اگر ثروتی که کشور دارد، درست استفاده شود، نه تنها کشور خودمان، بلکه توانایی اداره 10 کشور دیگر را هم داریم اما متأسفانه شاهد ناکارآمدی در سطوح مختلف مدیریتی در همه دولت‌‌ها هستیم که این رویه باید اصلاح شود. به‌کارگیری این سیاست‌ها بهترین راهکار مقابله با تحریم‌هاست.

حجت‌الاسلام موسوی‌لارگانی با تأکید بر اینکه برخی سوء‌مدیریت‌ها باعث شده که ثروت‌ها و منابع موجود کشور به نحو احسن استفاده نشود، افزود: اگر مسئولین ما در دوره‌های مختلف به دغدغه‌های مقام معظم رهبری به‌ خصوص هشدارهایی که درباره مسائل اقتصادی به دولت‌ها دادند، توجه کرده بودند، امروز شاهد این مشکلات نبودیم.

وی با بیان اینکه توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موجب می‌شود که ملت ایران از گزند تحریم‌های آمریکایی‌ها در امان بماند، اظهار داشت: اجرایی کردن سیاست‌‌های اقتصاد مقاومتی باعث می‌شود که دشمنان نتوانند با حربه تحریم، ملت ایران را تهدید کنند. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در جلساتی که با مسئولان دولتی و دستگاه‌ها داشته‌ایم، متوجه شدیم که دولت برنامه‌های جامعی برای مقابله با تحریم‌ها در نظر گرفته است که به زودی پیاده‌سازی می‌شود.