به گزارش افکارنیوز،

منطقه خلیج فارس، علی لاریجانی امشب (سه‌شنبه) جهت سفر به پنج شهرستان استان هرمزگان، دقایقی پیش وارد فرودگاه بندرعباس شد و در بدو ورود در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از مدت‌ها پیش در فکر این بودم که از نزدیک از استان هرمزگان که یکی از استان‌های کلیدی و مهم کشور است بازدید کنم و لازم بود که از نزدیک با مدیران استان صحبت کنم. چرا که فکر می‌کنم یکی از نقاطی که برای توسعه ایران در دراز مدت جای کار دارد، استان هرمزگان است و با توجه به شرایط خشکسالی که در کشور ما وجود دارد، این استان و سواحل مکران ظرفیت سرمایه‌گذاری مطلوبی دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ما در برنامه ششم نیز توجه به سواحل مکران را به عنوان یک جهت‌گیری استراتژیک در نظر گرفته‌ایم و برخی مسائل نباید ما را از این جهت‌گیری‌ها غافل کند و قرار است در این سفر در خصوص این مسائل با مدیران و دست‌اندرکاران اقتصادی استان از نزدیک دیدار و گفتگو کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این سفر از شهرستان‌های جاسک، حاجی‌آباد، بندر لنگه، بندر خمیر و بندرعباس بازدید خواهد کرد.

با حضور علی لاریجانی در این شهرستان‌ها، تعدادی از پروژه‌های عمرانی افتتاح و عملیات اجرایی تعدادی از پروژه‌ها نیز آغاز خواهد شد.

همتی، استاندار هرمزگان پیرامون این سفر گفت: با توجه به قرار گرفتن در آستانه بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ در مجلس، در این سفر تلاش خواهیم کرد تا نیاز‌های بودجه‌ای مناطق مختلف استان به رئیس مجلس شورای اسلامی منتقل شود. این سفر دستاورد‌ها و ثمرات خوبی برای استان هرمزگان خواهد داشت و رئیس مجلس شورای اسلامی از نزدیک با مسائل مختلف استان آشنا خواهد شد.