به گزارش افکارنیوز،

سید جواد حسینی‌کیا، در تشریح نشست امروز‌(سه‌شنبه۲۷آذرماه)کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: دستور کار نشست امروز کمیسیون صنایع و معادن پاسخگویی رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به سوال ده تن از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بخشی از سوالات مطرح شده در زمینه نوسازی حوزه حمل‌ونقل ریلی، معادن، صنعت خودرو و سایر صنایع بود، تصریح کرد: نمایندگان سوال کننده پس از شنیدن پاسخ‌های رحمانی موافقت کردند فرصت ۱۰روزه‌ای در اختیار وزیر قرار گیرد تا مشکلات موجود را برطرف کند.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه مشکلات مطرح شده توسط نمایندگان حاضر در جلسه امروز باید در مدت مقرر برطرف شود، ادامه داد: سوالات مطرح شده مربوط به زمان تصدی آقای شریعتمداری بود، اما از نظر قانونی به دلیل اینکه سوالات از وزارتخانه بود وزیر بعدی نیز موظف به پاسخگویی است.

حسینی‌کیا در پایان با تاکید بر اینکه بخشی از سوالات در زمینه بروزرسانی صنایع و فعالسازی معادن بود، خاطرنشان کرد: وزارت صنعت‌، معدن و تجارت موظف به تهیه آیین نامه برای اجرای برخی مفاد برنامه ششم توسعه است، اما تاکنون اقدامی در این زمینه نداشته که آقای رحمانی در این نشست از آغاز تهیه این آیین‌نامه‌ها خبر داد.