به گزارش افکارنیوز،

 آیت‌الله محمد مومن از اعضای شورای نگهبان امروز چهارشنبه در دیدار اعضای ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه اساس انقلاب اسلامی بر تبعیت از اسلام اصیل است، گفت: اگر در صدر اسلام اجازه می‌دادند که ولایت جانشینان پیامبر اکرم(ص) ادامه یابد، نه‌تنها در جامعه اسلامی آن روز بلکه در همه دنیا اسلام پیاده می‌شد.

وی با تأکید بر اینکه پیامبر اکرم(ص) به امر خدا امام علی(ع)‌را به عنوان ولی به مردم معرفی کرد، خاطرنشان کرد: عده‌ای اجتماع کردند و اجازه ندادند امر حکومت در دست ولی خدا قرار گیرد.

مومن در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اسلام، علما را موظف کرده است که اگر گرفتاری برای مردم پیش آمد حق ندارند که سکوت کنند و بحمدالله این ندای اسلام، امام خمینی(ره) را واداشت که در برابر نیروهای نابحق ستم‌پیشه قیام کند و وظیفه الهی خود را انجام دهد.

وی افزود: امام(ره) از مردم هیچ نمی‌خواست و فقط می‌خواست مردم به وظیفه‌شان عمل کنند.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اینکه علمای جهان تشیع با امام خمینی(ره) در پیشبرد نهضت همکاری کردند، گفت: حضرت امام(ره) می‌گفت من خادم مردم هستم و دست بسیجیان را می‌بوسم؛ ایشان در طول عمر خود جز خدا و خدا‌خواهی مسیر دیگری نرفت.

وی اضافه کرد: امام راحل(ره) می‌فرمود که این کشور،‌کشور رسول‌الله و امیرالمؤمنین(ع) است و همه طواغیت باید بروند و آنها که حرف خدا و رسول را می‌زنند باید بمانند.

مؤمن در ادامه گفت: رژیم طاغوت امام خمینی(ره) را به نجف تبعید کرد تا شخصیت ایشان در آنجا وهن شود، اما در تبعید هم از ایشان استقبال شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ۱۰ سال تحت نظر امام خمینی(ره) آموخت که باید چگونه جامعه مسلمین را زعامت کند؛ مقام معظم رهبری که ۲۹ سال از رهبری ایشان می‌گذرد، هیچ خرده‌ای به ایشان وارد نیست و خدا هم از ایشان حمایت می‌کند و ایشان هم محکم ایستاده و با کسی رودربایستی ندارد.

عضو فقهای شورای نگهبان با تصریح بر اینکه از زمان امام خمینی(ره) در این شوراست، گفت: ۲۹ سال از مدت عضویت من در شورای نگهبان در دوران زعامت رهبر معظم انقلاب بوده است و با اطمینان می‌گویم که هیچ تغییری در مواضع حق ایشان ایجاد نشده است.