به گزارش افکارنیوز،

فرهاد تجری نماینده قصر شیرین و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود امروز چهارشنبه در صحن علنی مجلس به محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی تذکر داد و گفت: اقدام تبعیض آمیز مدیرعامل راه‌آهن کشور با توجه به وجود تجانس بسیار زیاد استان همدان با استان کرمانشاه وجود دارد اما او ابلاغیه‌ای را به عنوان مرکز راه‌آهن غرب کشور برای راه‌آهن همدان زده است و انتظار داریم که این روند اصلاح شده و ابلاغیه مرکزیت راه‌آهن غرب کشور به استان کرمانشاه منتقل شود.

وی در تذکر بعدی به حسن روحانی رئیس جمهور تذکر داد و افزود: اعمال قانون نسبت به پرداخت حقوق بسیجیان و رزمندگان موسر و نیروهای گُم جم باید صورت گیرد.

نماینده قصر شیرین و سرپل ذهاب در مجلس تصریح کرد: به وزیر نیرو هم تذکر می‌دهم تا نسبت به جلوگیری از جاماندن زمین‌های حاصلخیز سرپل ذهاب، قصرشیرین، گیلان غرب و جلوگیری از حذف منابع آب طرح گرمسیری است که از جمله سدهای امام حسن، کرکوه، پاتاق که انتظار داریم این امر مد نظر وزارت نیرو باشد.

وی در تذکر بعدی به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور متذکر شد که علیرغم وجود زیرساخت‌ها و سرمایه‌‌گذاری‌های لازم در شهرهای مرزی از جمله شهرهای قصر شیرین و خسروی انجام دادند اما با توجه به امنیت پایداری که امروز در عراق برقرار است اما مرز خسروی کماکان بسته است و متاسفانه هیچ اقدام جدی از طرف دولتمردان برای باز شدن این مرز دیده نشده است و انتظار داریم اقدام جدی در این خصوص صورت گیرد.

تجری به بنیاد مسکن، بانک‌ها و وزارت امور اقتصادی و دارای تذکر داد و افزود: باید در خصوص توجه بیشتر به حقوق مردم زلزله‌زده غرب کشور و برآورد خسارت‌ها و پرداخت آن و در نظر گرفتن منابع تسهیلاتی برای ساخت و ساز منازل مردم دستورات لازم را صادر کنند. این در حالیست که وزارت اقتصاد و بانک‌ها مکلف هستند اقساط تسهیلات ارائه شده به مردم مناطق زلزله زده را پرداخت کنند در حالیکه این روند در حال حاضر دچار وقفه شده است.