به گزارش افکارنیوز،

یحیی کمالی‌پور نماینده عنبرآباد و جیرفت در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز (چهارشنبه) گفت: به محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به دلیل عدم کمک به کشاورزان در خصوص تهیه نهاده‌های کشاورزی کمکی نکرده‌اید تذکر می‌دهم چرا که این کشاورزان همچنان دوران بی سر و سامانی خود را پشت سر می‌گذارند.

وی افزود: در فصل برداشت محصول کشاورزان جنوب استان کرمان قرار داریم این در حالیست که قیمت خیار سبز به عنوان دسترنج کشاورزان نجیب و مظلوم، کیلویی ۱۴۰۰ تومان خریداری می‌شود در حالیکه این نرخ در پایتخت بین ۶ تا ۸ هزار تومان است لذا این تعارض و تفاوت قیمت چه توجیهی می‌تواند داشته باشد.

نماینده عنبرآباد و جیرفت در مجلس تصریح کرد: آقای حجتی وزیر جهاد کشاورزی باید در این خصوص توضیح دهد که با توجه به گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بخش کشاورزی همچنان بی سر و سامان باقی مانده و کاری در این خصوص انجام نمی‌شود.

وی در تذکر دوم خود به هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مطابق ماده ۲۴ آئین‌نامه داخلی مجلس وظیفه دفاع و صیانت از اقتدار مجلس و حفظ شأن نمایندگان را بر عهده دارید چرا در مقابل این همه هجمه که از تریبون‌های رسمی و غیر رسمی به نمایندگان و همچنین مجلس شورای اسلامی صورت می‌گیرد سکوت کرده‌اید؟!

کمالی‌پور گفت: اگر نماینده‌ای مشکلی دارد هیأت رئیسه مجلس وظیفه دارد با او برخوردهای لازم را داشته باشد و گزارش آن را به مردم ارائه کند و اگر هم کسی در موضوع غیر حقی جایگاه نمایندگی مجلس را زیر سوال برده هیأت رئیسه موظف است از اقتدار و شأن خانه ملت دفاع کند.

وی در تذکر بعدی خود به حسن روحانی رئیس جمهور متذکر شد که اخیراً مرکز آمار رشد تورم را ۱۵ درصد اعلام کرده است لذا این مرکز باید توضیح دهد که این شاخص را از کجا آورده است چرا که قیمت‌ها ۲ یا ۳ و یا بیش از این افزایش پیدا کرده است و به نظر می‌رسد کسی در این شرایط فریادرس مردم نیست.