به گزارش افکارنیوز،

هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی براساس بند 11 ماده 23، مواد 90 و 91 و 182 آئین نامه داخلی، گفت: ما مسائل متنوعی داریم اما در شرایط کنونی هر 3 فراکسیون مجلس در بررسی اولویت ها به این نقطه مشترک رسیدند که اولویت اصلی کشور تامین آب شرب است. 

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس ماده 182 آئین نامه داخلی لایحه بودجه که باید تا 15 آذرماه به مجلس می آمد با تاخیر همراه شده است بنابراین باید از این فرصت استفاده کنیم که هم صدای نمایندگان اصفهان را بشنویم و هم مساله آب شرب را که مسئله کشور است و در تمام ایران از جمله خراسان شمالی، اصفهان و ... این مشکل وجود دارد، به صورت ویژه ببینیم.

وی یادآور شد: هم اکنون باید مسئله آب را قبل از اینکه لایحه بودجه 98 به مجلس بیاید در آن بگنجانند تا بعد از اینکه به مجلس آمد باعث ایجاد تنش بین استانی نشود و انسجام را از بین نبرد.  

قوامی تاکید کرد: سیلی که به تازگی در اسفراین و روستای کلات سنگر آمده به واحدهای تولیدی آسیب جدی رسانده است بنابراین از مسئولان وزارت کشور و استانی تقاضا داریم که به وضعیت مردم و واحدهای تولیدی خسارت دیده به طور ویژه رسیدگی کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: بحث آب مهم است و هربار رئیس جمهور برای رفع این مشکل بحث انتقال آب از شمال به جنوب و از جنوب به مرکز را مطرح می کند و این در حالی است که ما باید یک بار برای همیشه رفع این مشکل را به طور اساسی در لایحه بودجه ببینیم.  

علی مطهری که ریاست مجلس را برعهده داشت، در پاسخ به وی افزود: این پیشنهاد خوبی است که در لایحه بودجه 98 بر موضوع رفع مشکل کمبود آب متمرکز شویم بنابراین مجلس و دولت باید در این زمینه با هم تلاش کنند.