به گزارش افکارنیوز،

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه در راستای مواضع ضدایرانی خود گفت که این رژیم با خروج نظامیان آمریکایی از سوریه، میدان جنگ خود را علیه آن‌چه نیروهای تحت حمایت ایران در سوریه خواند، گسترش خواهد داد.

نتانیاهو همچنین با مطرح ساختن این ادعا ‌که ایران سعی دارد تا در سوریه سنگرگیری کند گفت که این رژیم با تمام قوا در برابر این اقدام ایران خواهد ایستاد.

وی افزود: ما قصد نداریم تلاش‌هایمان را کاهش دهیم؛ ما این تلاش‌ها را تشدید خواهیم کرد و می دانم که این کار را با حمایت کامل ایالات متحده آمریکا انجام خواهیم داد.

به گزارش ایسنا، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تکرار این ادعاهای بی‌اساس خود و با اتخاذ مواضع ایران‌هراسی نسبت به حضور ایران در سوریه همواره تلاش کرده است تا حملات غیرقانونی خود علیه خاک سوریه را توجیه کند و مدعی است که برای دفاع از خود در برابر تهدید ایران دست به چنین اقداماتی زده است.

این در حالی است که مقامات کشورمان و سوریه و روسیه بارها تاکید کرده اند که حضور ایران در سوریه قانونی بوده و تنها برای مقابله با تروریسم و افراط گرایی است. کمک ایران به جنگ علیه گروه‌های تروریستی به ویژه در عراق و سوریه تاکنون ثابت شده است.

در همین راستا، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان چندی پیش در مصاحبه‌ای تاکید کرد که جمهوری اسلامی تنها برای هدف مقابله با گروه‌های تندرو در سوریه حضور نظامی دارد، زیرا توسط دولت این کشور دعوت شده است.

وی افزود: همگان کمک ما به مقابله با تروریسم و افراط‌گرایی را به رسمیت می‌شناسند و هیچ دلیل دیگری برای این حضور ما (در سوریه) وجود ندارد.

دونالد ترامپ به تازگی دستور خروج نظامیان آمریکا از سوریه را صادر کرده است.