به گزارش افکارنیوز،

محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی امروز مجلس (یکشنبه) گفت: بحران آب و محیط زیست در کل کشور جدی و بی‌توجهی به آن خطر آفرین است.

وی افزود: باید در سطح کلان تصمیم‌گیری ملی برای رفع این مشکل چاره‌اندیشی شود. 

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه استان یزد در عطش آب می‌سوزد، تصریح کرد: ۲۹ بار خط انتقال آب شرب به این استان مورد تخریب قرار گرفته است و وزارت کشور مسئول تأمین امنیت این خط انتقال است و این وزارتخانه باید به صورت قاطع به وظایف خود عمل کند.

وی گفت: وزارت کشور باید در انتخاب استاندار یزد تسریع ایجاد کند.

تابش در تذکر شفاهی به اردکانیان وزیر نیرو گفت: این وزارتخانه مسئول تأمین آب است و می‌طلبد که تصمیمات عاجل و مدبرانه در این خصوص صادر شود.

وی با اشاره به حادثه بروز آتش‌سوزی در مدرسه دخترانه ابتدایی در زاهدان گفت: سوختن این دختران معصوم،کودک و مظلوم سیستانی نشان داد جان کودکان معصوم ما در معرض خطر و تهدید است و باید در رفع این حوادث دولت، مجلسف جامعه و همچنین خیرین و مراجع اعزام تقلید و NGOها را دست به دست یکدیگر داده و این خطرات را در هر سطحی محدود کنند.

تابش با اشاره به مواجهه نماینده سراوان با کارمند گمرک گفت: این موضوع نشان داد که جامعه چقدر به رویدادها و برخوردها حساس است لذا حفظ جایگاه در رأس امور بودن مجلس بستگی به عملکردها و مواضع نمایندگان دارد و هیچکس از نمایندگان و نهادهای دیگر حق ندارد در مشکلاتی که برای مردم و کشور پیش آمده است خود را تافته جدا بافته از مردم بداند و فکر کند که باید با محوریت خودشان کارها و مشکلات حل شود.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس، دولت و قوه قضاییه در قبال مردم و کشور مسئول هستند و باید پاسخگو بوده و باشند. 

وی با اشاره به استجازه رئیس قوه قضاییه از مقام معظم رهبری برای تسریع در رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی در شرایط ویژه کشور گفت: این موضوع بسیار راهگشاست ولی همانگونه که رهبر انقلاب تأکید کرده‌اند این امر موقتی و محدود به دوران ویژه است و بلافاصله بعد از آن باید پس از رفع بحران، امور به مجرای قانونی بازگردد، همچنین مراقبت لازم صورت گیرد تا این استجازه به قبل از دوران ویژه کشور تسری پیدا نکند.