به گزارش افکارنیوز،

 یک سناتور دموکرات اهل ایالت «دلور» یکشنبه شب درباره تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور پیرامون عقب نشینی از سوریه گفت، ترامپ در حال اهدای هدیه‌ بزرگ کریسمس به روسیه و ایران است.

  به نوشته وبگاه «هیل» سناتور «کریس کونز» عضو کمیته روابط خارجی سنا با بیان این‌که ترامپ با این کار هدیه بزرگی را به ایران و روسیه اهدا می‌کند، اظهار داشت که تصمیم گیری در سیاست خارجی که از سوی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «رند پال» سناتور ایالت کنتاکی تشویق شود، ایده‌ای وحشتناک است.

 وی در بخش دیگری اظهار داشت: «نباید توپ را در خط پنجم (اشاره به مکانی مهم در فوتبال آمریکایی) از دست دهیم .ماموریت علیه داعش که آمریکا در آنجا ائتلافی متشکل از چند کشور را تشکیل داده است، در آستانه برنده شدن و نابود ساختن کامل داعش در سوریه قرار دارد.»

سناتور آمریکایی در ادامه گفت: «عقب نشینی ما در برهه کنونی و رها کردن متحدان کرد، مسیر را برای ایران، روسیه و ترکیه جهت احاطه بر سوریه هموار می‌کند.»

دونالد ترامپ در تصمیمی جنجالی در هفته گذشته از عقب نشینی نظامیان آمریکا از سوریه خبر داد. وی روز گذشته نیز در توییتی نوشت :«قرار بود سه ماه و نه هفت سال در سوریه باشیم.»

 این تصمیم ترامپ  موجی از انتقادها را در پی داشت به طوری که «جیمز متیس» وزیر دفاع این کشور  از استفعای خود خبر داد. آخرین اخبار نیز از حکم برکناری متیس در یکشنبه شب و از سوی ترامپ حکایت دارد.