به گزارش افكار به نقل از مهر، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی از راه اندازی رستوران غذاهای دریایی در موزه آب ارومیه خبر داد.

نقی کریمی پیش از ظهر شنبه در جلسه شورای اسلامی شهر ارومیه افزود: این طرح با هدف حفظ سلامت غذایی عمومی، ارتقا سرانه مصرف آبزیان و جذب گردشگر در قالب موزه آب در محل پارک ائلر باغی این شهر راه اندازی می شود.

وی با اشاره به اینکه جهت ایجاد زیرساختهای اجرای پروژه موزه آب ارومیه ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است، بیان داشت: همچنین در این راستا سه میلیارد ریال جهت اتمام مطالعات فاز اول اعتبار نیاز بوده و در صورت اتمام آن و تحویل نقشه های اجرایی، مراحل مطالعاتی فاز دو آغاز می شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به اینکه پروژه موزه آب ارومیه برای احداثبه ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد، اظهار داشت: باید بر اجرای این طرح زیرساختهای لازم شامل جاده های دسترسی، فضاهای سبز، تاسیسات آبی و دیوارساحلی ایجاد شود.

کریمی با یادآوری اینکه مقرر شده بود زیرساختهای عملیات اجرایی از اواسط بهار امسال آغاز شود، خاطر نشان کرد: این شرکت در هر زمان قادر به آغاز کار بوده و آمادگی لازم جهت ادامه اقدامات اجرایی با همکاری بخش های خصوصی را دارد.

این مقام مسئول با تاکید به اینکه برای اجرای پروژه موزه آب ارومیه حدود ۹ سال زمان در نظر گرفته شده است، افزود: هدف از اجرای پروژه نشان دادن ارزش آب در زندگی و ایجاد نشاط و طراوت در زندگی توسط آب برای انسان است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به اینکه موزه آب ارومیه در مسیر یکی از مبادی اصلی ورودی شهر ارومیه احداثخواهد شد، بیان داشت: اجرای این موزه در ورودی شهر، باعثایجاد مجموعه فرهنگی، توریستی، پژوهشی و آموزشی می شود.

کریمی با بیان اینکه تاریخچه پیدایش آب بر روی زمین و نحوه چرخه آب در طبیعت در این مجموعه به علاقه مندان و بازکنندگان ارائه می شود، خاطر نشان کرد: در موزه آب ارومیه سالن آمفی تئاتر، موزه آب، حمامهای سنتی، استخرهای سرپوشیده همراه با ورزشهای آبی و مجموعه های نورافشانی با آبنماها ایجاد می شود.