به گزارش افکارنیوز،

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در چهارمین جلسه دیدار با جمعی از اقتصاددانان جوان کشور ضمن اشاره به برخی مشکلات و چالش‌های پیش روی کشور، بر عزم دولت برای حل این مشکلات و حرکت در مسیر توسعه ایران با کمک جوانان و از طریق راهکار‌های روش‌مند و علمی و نیز تعامل و همکاری با همه قوا و نهاد‌های مختلف کشور تاکید کرد.

معاون اول رییس جمهور ضمن استقبال از نقد‌های سازنده اقتصاددانان جوان، از آنان خواست پیشنهادات و راه حل‌های قابل اجرای خود را برای حل مسائل و چالش‌های کشور به دولت ارائه دهند.

وی هدف از برگزاری جلسات گفتگو با اقتصاددانان و دریافت نظرات نیرو‌های متخصص جوان را پر کردن شکاف میان دانشگاه و با بخش اجرایی کشور عنوان کرد و از وزرا و سایر مسئولان خواست تا از نظرات جوانان صاحب نظر در حوزه‌های مختلف استفاده کنند.

در این جلسه که بیش از ۲ ساعت به طول انجامید، اقتصاددانان جوان حاضر در جلسه که از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های برتر داخلی و خارجی بودند، انتقادات و پیشنهادات خود در حوزه‌های مختلف اقتصاد را با معاون اول رییس جمهور در میان گذاشتند و سیاست‌های دولت در حوزه انرژی و راهکار‌های پیش رو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این اقتصاددانان همچنین انتقادات و پیشنهاداتی نسبت به سیاست‌های دولت در خصوص بازار انرژی مطرح کردند و راهکار‌هایی برای بهینه سازی بازار انرژی ارائه دادند.