به گزارش افکارنیوز،

اردشیر نوریان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی بودجه دفاعی در لایحه بودجه سال ۹۸ اظهار داشت: بودجه کل کشور به نسبت بودجه سال قبل به دلیل شرایط اضطراری کشور، کاهش فروش نفت، پیش‌بینی‌های احتیاطی بسته شده است.

وی افزود: البته ما ملاحظه‌ای داریم و آن اینکه در کمیسیون تلفیق در خصوص بودجه دفاعی کشور بحث خواهیم کرد و آن این است که برای تنظیم بودجه کشور باید اولویت‌بندی داشته باشیم به عبارتی بخش دفاعی یکی از بخش‌هایی است که ضروری در سطح توجه ویژه قرار بگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: احتمال تغییرات در روند بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ و به ویژه در بخش دفاعی وجود دارد و این تغییرات افزایشی خواهد بود.

نوریان یادآور شد: سال گذشته براساس پیشنهادی که طبق مصوبات بالادستی صورت گرفت ما معمولاً تلاش کردیم تا ۵ درصدی بودجه عمومی را در بخش دفاعی تنظیم کنیم. چراکه لایحه بودجه‌‌ای که از سمت دولت پیشنهاد شده بود ۱.۷ بود اما با تمهیدات و مجوزهایی که از ناحیه بالادستی گرفته شد بودجه دفاعی افزایش یافت.

وی تأکید کرد: بودجه دفاعی کشور با توجه به شرایط خاص منطقه و ضرورت تقویت بنیه دفاعی کشور و حفظ آمادگی رزمی نیروهای مسلح باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.