به نوشته ملت ما، ديتر تسچه، رئيس دايملر، پنجشنبه گذشته در اشتوتگارت اين خبر را اعلام كرد و گفت: گرچه تاكنون مناسبات معاملاتي اين شركت با ايران در چارچوبهاي قانوني بوده است، اما با توجه به تحولات اخير و بررسيهاي لازم، دايملر به اين نتيجه رسيده است كه معاملات خود با ايران را بطور كلي متوقف سازد.

کنسرن دایملر در برگیرنده شرکت‌های متعددی از جمله شرکت خودروسازی مرسدس بنز است. از آن میان می‌توان به قطع روابط مالی «کومرتس بانک»، «دویچه بانک» و شرکت بیمه «آلیانتس» با ایران اشاره کرد.

شرکت‌های تولیدی و موسسات مالی بزرگ آلمانی اغلب دارای روابط تجاری گسترده با امریکا هستند.

این اقدام دایملر در حالی صورت می‌گیرد که در ماه‌های گذشته نیز برخی شرکت‌ها و موسسات مالی آلمان بتدریج معاملات خود با ایران را محدود یا بطور کلی متوقف کردند. در ماه سپتامبر شرکت تیسن کروپ، یکی از مهمترین تولیدکنندگان فولاد جهان نیز مناسبات تجاری خود با ایران را به حالت تعطیل درآورد.
تصمیم اخیر دایملر بدین معناست که این کنسرن آلمانی از ۳۰ درصد مشارکت خود در تولید موتورهای دیزلی در ایران صرف نظر خواهد کرد. برخی از تحلیل‌ها عنوان می‌کنند که خبر خروج بنز(دایملر) از کشور بزرگترین شوک در بازار خودروهای تجاری در چند سال گذشته است؛ چرا که از زمان تردد کامیون‌های بنز در کشور بیش از نیم قرن می‌گذرد و خروج این شرکت می‌تواند بازار خودروهای تجاری را با مشکلات بسیاری مواجه کند.

بیم آن می‌رود که شرکت‌های اروپایی دیگر نیز از کنسرن دایملر آلمان پیروی کنند و با خروج اروپاییان از ایران، زمینه فعالیت شرکت‌های چینی در بازار داخلی فراهم ‌شود.

به گفته برخی مسئولان دولتی، محصولات چینی تاکنون نتوانسته‌‌اند انتظارات مصرف‌کنندگان ایرانی را برآورده کنند.
مصطفي ممقاني، مدير فروش شركت رنوتراكس، تاييد كرد كه شركت بنز از يك سال پيش روابط تجاري خود با اين شركت را محدود كرده بود. كارشناسان داخلي بر اين باورند كه خروج دايملر از ايران انگيزهاي سياسي داشته و اين امر سرانجام به خروج ديگر شركتهاي غربي از ايران منجر خواهد شد. اغلب كارشناسان اقتصادي ادامه اين روند را به معناي افزايش قيمت خودروهاي خارجي در ايران ارزيابي ميكنند.