به گزارش افکارنیوز،

شهروز برزگر کلشانی ، با اشاره به حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به ریف دمشق، گفت: اسرائیلی ها با عبور از حریم هوایی کشور لبنان در واقع نقض قوانین بین المللی را انجام دادند و سپس با حمله به سوریه آشکارا نشان دادند که تجاوزگر جنگی هستند.

تلاش اسرائیلی ها برای نجات تروریست های باقی مانده در سوریه

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی پس از نابودی داعش در سوریه بارها تلاش کرد مواضع نیروهای باقی مانده تروریست ها را با پشتیبانی دفاعی تقویت کند، اظهار کرد: در واقع اسرائیلی ها می خواهند با ایجاد تنش در سوریه زمینه تقویت کردن تروریست های تکفیری را فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه چندی پیش رژیم صهیونیستی در حمله به مناطق اشغالی فلسطین با پاسخ کوبنده ای مواجه شد، ادامه داد: بر این اساس کابینه رژیم صهیونیستی دچار آسیب شد و وزیر جنگ این رژیم استعفاء داد که بیانگر شکست پذیر آنها است.

تقویت بنیه دفاعی دمشق موجب نابودی موشکی های اسرائیلی شد

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه نباید فراموش کرد سوریه علی رغم اینکه کشوری جنگ زده است، اما توانسته بنیه دفاعی خودش را تقویت کند، تصریح کرد: در واقع شب گذشته نیروهای پدافندی سوریه هشت موشک از ده موشک اسرائیلی ها را در آسمان مورد هدف قرار دادند که این امر نیز بیانگر شکست نظامی رژیم صهیونیستی است.

رفتار محتاط رژیم صهیونیستی پس از استقرار سامانه‌های S-300 در دمشق

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اسرائیلی ها پس از استقرار سامانه‌های S-300 در دمشق نسبت به انجام حملات هوایی کمی با احتیاط تر رفتار می کردند، خاطرنشان کرد: حملات شب گذشته وسیع ترین اقدام موشکی اسرائیل بود که با شکست مواجه شد و این موضوع در شرایط کنونی برای کابینه نتانیاهو آسیب بزرگی تلقی می شود.

 منابع سوری از ساقط شدن ۸ موشک از میان ۱۰ موشک اسرائیلی شلیک شده به سمت سوریه طی شب گذشته و استفاده از موشک های جدید توسط ارتش سوریه برای نخستین بار خبر دادند./