به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی، اظهارداشت: از نظر اقتدار و تجهیزات نظامی به نقطه ای رسیده ایم که برای آنان حمله نظامی مقرون به صرفه نخواهد بود.
وی افزود: از همان ابتدای انقلاب دشمنان حمله فرهنگی را همراه با حمله نظامی علیه ما آغاز کردند و زمانی که از حمله نظامی نتیجه نگرفتند به دنبال حمله فرهنگی افتادند.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تاکید کرد: برای رویارویی با حمله فرهنگی دشمن تمام ظرفیت های خود را بسیج کرده ایم و تاکنون توفیقات خوبی نیز در این زمینه حاصل شده است.
محمد حسنی اجرای طرح های مصباح را یکی از برنامه های ارتش به منظور مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن عنوان کرد و اظهارداشت: آگاه سازی و بصیرت افزایی نیروهای مسلح مهمترین اهداف اجرای طرح مصباح است.
وی با بیان اینکه محور فعالیت های سازمان عقیدتی- سیاسی ارتش توسعه ارزش های دینی و قرآنی در میان کارکنان آجا است، تصریح کرد: این سازمان طرح 12 گانه فرهنگی مصباح را در یکسال اخیر تهیه کرده و اکنون برای نیروهای ارتش به اجرا درآمده است.
نماینده ولی فقیه در ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: ساماندهی امور فرهنگی و دینی، مسائل مکتبی مربوط به سربازان، خانواده ها، همسران هیات های مذهبی بسیجیان، ترویج فرهنگ نهج البلاغه خوانی و همچنین توانمندسازی جوانان در ارتباط با شیوه استفاده صحیح از فضای مجازی در مواجهه با کاهش آسیب ها در طرح مصباح دیده شده است.
محمدحسنی یادآور شد: توانمندسازی روحانیان در هدایت های دینی کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران از دیگر اقدامات این طرح به شمار می رود.
به گفته وی، آگاه سازی، تقویت بصیرت و فرهنگ انقلابی در کارکنان آجا و خانواده های آنان مورد توجه ویژه سازمان عقیدتی -سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران قراردارد.