به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با صدور فرمانی افزایش حقوق کارمندان دولتفدرال این کشور را در سال ۲۰۱۹ متوقف کرد.

این اقدام نه تنها افزایش ۲.۱ درصدی حقوق کارکنان دولت فدرال را که قرار بود از اول ژانویه اجرایی شود، در حال حاضر عملا لغو می‌کند، بلکه باعث می‌شود صد‌ها هزار نفر کارمند دولت فدرال آمریکا سال جدید را به علت تعطیلی دولت، بدون دریافت حقوق کار کنند یا آنکه عملا در سر کار خود حاضر نشوند.

ترامپ در گفتگو با قانون گذاران آمریکایی در ماه اوت تاکید کرد به علت اینکه بودجه دولت این کشور قادر به تامین منابع مالی مورد نیاز برای افزایش دستمزد کارکنان نیست، طرح افزایش دستمزد در سال ۲۰۱۹ لغو خواهد شد.

این طرح همچنین افزایش سالانه حقوق کارکنان را در مناطق مختلف آمریکا که به «افزایش دستمزد منطقه ای» معروف است، هم لغو می‌کند.

این در حالی است که افزایش ۲.۶ (دو ممیز شش دهم) درصدی دستمزد نیرو‌های نظامی آمریکا شامل طرح پیشنهادی ترامپ نیست و منابع مالی آن در بودجه عظیم دفاعی دولت ترامپ در ماه اوت پیش بینی و تصویب شده است.

هر چند ممکن است قانون گذاران آمریکا در کنگره این کشور با افزایش بودجه موافقت کنند و در نتیجه دولت این کشور فعالیت خود را به زودی از سر بگیرد، اما مذاکرات بر سر دستیابی به مصالحه یا راه حلی بر سر موضوع احداث دیوار مرزی مورد نظر ترامپ همچنان با بن بست مواجه و به جایی نرسیده است.

با رسیدن سال جدید میلادی، حدود سیصد و هشتاد هزار کارمند دولت فدرال آمریکا در مرخصی بدون حقوق به سر می‌برند و چهارصد و بیست هزار نفر از آنان نیز بدون دستمزد کار می‌کنند.