به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در تجمع مردمی حماسه ۹ دی که در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تبریز برگزار شد، با تاکید بر اینکه ۹ دی حماسه بزرگی بود اظهار داشت: در این روز پرشکوه، مردم بار دیگر با آرمان‌های انقلاب و امام و با اهداف بلند مقام معظم رهبری تجدید پیمان کرده و توطئه‌های دشمنان انقلاب و نظام را نقش بر آب کردند.

وی با بیان اینکه در فتنه ۸۸ نکات بسیار مهمی وجود دارد ابراز داشت: فراموشی آن فتنه، توطئه‌ها و فتنه‌های دیگری بر ما تحمیل می‌کند چراکه مقام معظم رهبری هم در سال‌های مختلف به یادآوری این حرکت براندازانه تاکید کردند.

نماینده ولی فقیه رد آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه حضور پرشکوه ملت قهرمان ایران اسلامی در انتخابات ۸۸ با ۴۰ میلیون مشارکت کننده می‌توانست علاوه بر استحکام بیشتر داخلی در افقی وسیع‌تر، دامنه نفوذ ایران را در عرصه جهانی به عنوان یک کشور مهم و تأثیرگذار افزایش دهد، ادامه داد: متأسفانه فتنه گران باعث شدند دشمن برای نفوذ به ایران امیدوارتر شده و تحریم‌ها و فشارها را افزایش دهد.

امام جمعه تبریز، فتنه ۸۸ را نتیجه طراحی و برنامه ریزی طولانی مدت و پیچیده سرویس‌های اطلاعاتی و دشمنان نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: عناصر داخلی هم آگاهانه یا ناآگاهانه و یا از روی غفلت پازل‌های دشمن را تکمیل کردند.

وی تاکید کرد: این حماسه را باید برای همیشه زنده نگه داریم که حضور حماسی امروز مردم تبریز نشانگر تلاش‌های مردمی برای زنده نگه داشتن این حماسه است.