به گزارش افکارنیوز،

یوم‌الله ۹ دی سال ۸۸ یادآور پایان فتنه‌ای است که ۸ ماه متوالی کشورمان را درگیر و تهدیدی برای امنیت ملی کشور، ایجاد کرده بود.

آشوب‌گران فتنه ۸۸ که به بهانه «حق‌خواهی در انتخابات» و به درخواست سران فتنه، در کف خیابان‌ها شورش و بلوا ایجاد کرده بودند به مدت ۲۰۰ روز آرامش را از پایتخت ایران اسلامی ربوده و فرصت‌های بسیاری را به تهدید تبدیل کردند. اما در این مسیر، ایثار و جانفشانی مردم، نیرو‌های امنیتی و انتظامی و بسیجیان، باعث کاهش آسیب‌های ناشی از رفتار‌های خارج از هنجار فتنه‌گران و آشوب‌طلبان شد.

کم نبودند شهدای مدافع حرمی که چند سال قبل‌تر از شهادتشان، توسط آشوب‌گران فتنه ۸۸، مورد ضرب و جرح قرار گرفته و به مقام جانبازی نائل آمده بودند. در ادامه ۴ شهید مدافع حرم که در هنگام شهادت، هنوز زخم‌های فتنه ۸۸ بر تن آن‌ها بود معرفی می‌شوند.

حسن رجایی‌فر

«حسن رجایی‌فر» جانباز فتنه ۸۸ بود که در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ در خان‌طومان سوریه و در درگیری با تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید. این شهید مدافع حرم که در سن ۳۹ سالگی آسمانی شد، اولین شهید مدافع حرم شهرستان بابل محسوب می‌شود.

حسین معزغلامی

«حسین معزغلامی» که سال ۸۸ از ناحیه کتف مجروح شده بود، در جریان درگیری با تروریست‌های تکفیری در منطقه «حماه» سوریه به شهادت رسید. این شهید مدافع حرم که از اعضای فعال پایگاه بسیج قمر بنی هاشم (ع) حوزه ۱۱۳ سپاه تهران بزرگ بود، در سالروز تولد ۲۳ سالگی اش در چهارم فروردین ۹۶ به فیض شهادت نائل شد.

مصطفی صدرزاده

«مصطفی صدرزاده» که سال ۸۸ با ضربات چاقوی آشوب‌گران مجروح شده بود، در روز تاسوعای حسینی سال ۱۳۹۴ در شهر حلب سوریه به فیض شهادت نائل آمد. شهید صدرزاده به هنگام شهادت، یک فرزند پسر شش ماهه و یک دختر هفت ساله داشت.

هادی ذوالفقاری

شهید مدافع حرم «هادی ذوالفقاری» سال ۸۸ بر اثر اصابت آجر بر صورت مجروح و در سامرا به دست داعش به شهادت رسید. هادی ذوالفقاری در سن ۲۵ سالگی به دست نیرو‌های تکفیری در عراق به شهادت رسید.