به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام احمد سالک با اشاره به حضور گسترده مردم در سالگرد حماسه ۹ دی، گفت: حماسه ۹ دی برگ زرین بصیرت، هوشیاری و حضور ملت ایران در مقابل یک فتنه گری جهانی بود.

وی در واکنش به اظهارات برخی افراد مبنی بر اینکه ۹ دی حماسه ای از متن مردم نبود و صرفا لشگرکشی یک جریان سیاسی در مقابل جناحی دیگر بود، ادامه داد: کسانی که چنین ادعایی را مطرح می کنند، صرفا به دنبال تحریف مسیر انقلاب اسلامی هستند و با چنین اظهاراتی به نوعی به مردم توهین می کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه مردم لشگر خدا هستند و در تمام صحنه هایی که در دفاع از اسلام و انقلاب باشد، حاضر می شوند، تصریح کرد: جای تأسف است که این افراد چنین حرکت خودجوش و عظیمی را صرفا لشگرکشی دو جریان سیاسی در مقابل هم قلمداد می کنند.

سالک با بیان اینکه مردم کاملا خودجوش به صحنه آمدند و حماسه ۹ دی را خلق کردند،خاطرنشان کرد: بنده به یاد دارم که در اصفهان سخنران این مراسم بودم و گویا از زمین هم آدم می جوشید و جای سوزن انداختن نبود و همه مردم آمده بودند تا حمایت خود از اسلام و انقلاب را نشان دهند و تجلی آن در کل کشور نمود پیدا کرد.

وی تاکید کرد: حماسه ۹ دی از چنان عظمتی برخوردار بود که می توان آن را با حرکت های خودجوش و مردمی بهمن ۵۷ قیاس کرد که منجر به پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی شد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس یادآور شد:در مقابل، جریان استکباری قرار داشت که عواملی چون سران فتنه را از داخل کشور به عنوان به خدمت گرفته بودند تا با کمک آنان به انقلاب اسلامی ضربه بزنند.

وی با اشاره به اینکه در داخل کشور کمیته ایکس با حضور ۱۲ نفر تشکیل شد، گفت: زیرمجموعه این کمیته در داخل کشور متشکل از ۵ کمیته مکان یابی، پشتیبانی و مالی، رسانه و تبلیغات و عملیات بود و به این ترتیب یک سازماندهی داخلی و خارجی علیه نظام جمهوری اسلامی شکل گرفته بود.

سالک با اشاره به اینکه فتنه ۸۸ یک حرکت ساده نبود، بلکه یک جنگ تمام عیار علیه جمهوری اسلامی بود، گفت: هدف فتنه گران و دشمنان دور کردن مردم از اندیشه های حضرت امام (ره) و رهبر انقلاب و همچنین براندازی نظام بود اما مردم پای اعتقاداتشان ایستادند و همواره در ۹ دی پاسخ محکمی به فتنه گران و براندازان نظام خواهند داد و در برابر آنان سکوت نمیکنند.

وی با تأکید بر اینکه زنده نگه داشتن حماسه ۹ دی مانع از بروز انحرافات در انقلاب اسلامی می شود،گفت: همان طور که ما همواره ۲۲ بهمن را به عنوان سالگرد انقلاب اسلامی جشن می گیریم، همواره باید ۹ دی ماه را هم گرامی داریم، چرا که حرکت عظیمی بود و مردم ثابت کردند که دشمن را در رسیدن به اهدافش ناکام می گذارند.