به گزارش افکارنیوز،

حسین نصیرزاده، فرمانده مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در اولین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی نهضت بصیرت‌افزایی با حضور فرماندهان، اعضای شورای فرماندهی و اعضای تیم عملیات روانی حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج کارکنان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی که صبح امروز در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: هدف قرارگاه تاکتیکی مقابله با جنگ نرم، مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم و دانشگاه‌ها طراحی و اجرای دقیق برنامه‌هاست.

وی افزود: در گذشته طبق ابلاغ برنامه هر سال، نشست‌های بصیرتی را هم در اکثریت رده‌ها داشتیم اما سلسله‌وار و تخصصی از بُعد علمی نبود؛ لذا به‌همین‌علت بناست این سلسله نشست‌ها به‌صورت چرخشی در دانشگاه‌ها ابتدا برای آموزش تخصصی فرماندهان، اعضای شورای فرماندهی و اعضای تیم‌های روانی بسیج کارکنان دانشگاه‌ها برگزار شود و سپس همین سبک نشست‌ها را با نظارت مستقیم قرارگاه تاکتیکی مقابله با جنگ نرم در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی برای واکسینه کردن عموم جامعه دانشگاهی اعم از کارکنان، اساتید و دانشجویان برگزار کنیم.

فرمانده مرکز بسیج کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به هدف این نشست‌ها اظهار کرد: هدف عمده ما رفع دغدغه‌های مقام معظم رهبری در عرصه مقابله با جنگ نرم استکبار جهانی و واکسینه کردن جامعه دانشگاهی در مقابل این تهاجمات بی‌امان و زهرآلود است. امروز در سایه بی‌تدبیری برخی مدیران غیرانقلابی و غرب‌زده با حجم بی‌سابقه‌ای از تهاجم نرم، عملیات روانی، شبهه‌پراکنی، پمپاژ ناامیدی در جامعه و القای شکست جمهوری اسلامی مواجهیم.

وی ادامه داد: دشمن گفته نباید گذاشت جمهوری اسلامی ایران چهل سالگی انقلابش را جشن بگیرد که به حول قوه الهی و به کوری دشمنان، همه با هم این پیروزی را قدردان بوده و جشن خواهیم گرفت. تک‌تک شما بسیجیان در خط مقدم این جنگ هستید. اگر مقابله ما با دشمن تا بن دندان مسلح، توأم با تفکر بسیجی و جهادی نباشد، قطعاً محکوم به شکست خواهد بود.

نصیرزاده در پایان گفت: در زمان جنگ نرم تمام کشور خط مقدم است و فعالیت‌های بسیج به‌عنوان یک واحد عمل‌کننده جنگ نرم محسوب می‌شود. بسیج حرکت جهادی توأم با تفکر انقلابی و با کمترین امکانات است.