به گزارش افکارنیوز،

مورفی سناتور ایالت کنیتکت در واکنش به توئیت سناتور لیندسی گراهام درباره قول مساعد رئیس جمهوری آمریکا در باره تحقق شروطی درخصوصی عقب نشینی نظامیان آمریکایی از سوریه نوشت: اول از همه اینکه ایران پیشتر از ما در سوریه حضور داشته است. دوم انکه ایرانی ها قصد خروج از سوریه را ندارند و تا مرحله پایانی در این کشور باقی خواهند خواهند ماند. سوم اینکه هیچ مجوز قانونی برای جنگ نظامیان آمریکا با ایران در سوریه صادر نشده است.

سناتورگراهام عضو مجلس سنای آمریکا پس از دیدار با'دونالد ترامپ'رئیس جمهوری این کشور گفت که او را مجاب کرده، طرح خروج نظامیان آمریکایی از سوریه را مسکوت گذاشته و زمان بیشتری برای تصمیم‌گیری در این ارتباط بدهد.

گراهام همچنین در توییتی مدعی شد که ترامپ اطمینان خواهد یافت که خروج نیروهای آمریکایی از سوریه منوط به انجام سه هدف نابودی کامل داعش، پر نشدن جای خالی آمریکا به وسیله ایران و در امان ماندن متحدان کرد واشنگتن باشد.این سناتور که از جمله متحدان اصلی ترامپ در کنگره آمریکاست، پیش تر انتقادهای تندی را علیه تصمیم ترامپ برای خروج از سوریه مطرح کرده بود.

این تصمیم که با واکنش‌های بسیاری همراه شد، به استعفای «جیمز متیس» وزیر دفاع کابینه ترامپ انجامید.

پیش تر برخی رسانه های اعلام کرده بودند که ترامپ پس از گفت وگوی تلفنی با «رجب طیب اردوغان» همتای ترکیه ‌ای خود به این تصمیم رسیده بود.

اردوغان با وعده مقابله ترکیه با جنگجویان داعشی باقی مانده، از ترامپ پرسیده بود که چرا با وجود شکست تقریبی این گروه تروریستی، نیروهای آمریکایی هنوز در خاک سوریه حضور دارند.

ترامپ با توقف تماس تلفنی، این مسأله را با مشاوران امنیت ملی خود در میان گذاشته و به رغم توصیه آن‌ها به ابقای نیروهای آمریکایی در سوریه، وعده خروج آن‌ها را به اردوغان داد.

گفتنی است که جمهوری اسلامی ایران در سوریه و با درخواست دولت این کشور حضور مستشاری دارد در حالیکه آمریکا بصورت غیرقانونی در این کشور حضور دارد و دمشق بارها واشنگتن را به حمایت از گروههای تروریستی و حضور اشغالگرانه در این کشور متهم کرده است.