گروه سیاسی- رهبر معظم انقلاب اسلامی آیت‌الله آملی لاریجانی را به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو فقهای شورای نگهبان منصوب کردند .

به گزارش افکارنیوز، انتصاب آقای آملی لاریجانی در فاصله کوتاهی از وفات آیت الله شاهرودی نشان می دهد که رهبری در شرایط فعلی بر سرو سامان گرفتن مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید ویژه‌ای دارند. به نظر می رسد رهبری تنها به دنبال یک فرد جامع و مدیر برای اداره جلسات مجمع تشخیص نبوده بلکه علاوه بر آن به دنبال فردی توانمند در متحول کردن ساختار و بهینه تر کردن این مجموعه مهم در کشور بودند.

بیشتر بخوانید:


همچنین درباره انتصاب آیت الله لاریجانی می توان یک نکته ظریف دیگری را نیز اشاره کرد؛ ایشان در حالی چند سال قبل از سوی رهبری به ریاست قوه قضاییه رسیدند که با وجود جامعیت علمی، می توان گفت چهره ای جوان در آن مقطع محسوب می‌شدند و اینک نیز در یک شرایط سنی مناسب به ریاست مجمع رسیده اند. این تدبیر خودبه نوعی یک نمونه از تربیت نیرو و کادرسازی رهبرمعظم انقلاب برای سطوح عالی مدیریتی در جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

درباره عضویت آقای لاریجانی در شورای نگهبان نیز این نکته نباید غفلت شود که ایشان پیش از این نیز عضو فقهای شورای نگهبان بوده اند و به علت ریاست بر قوه قضاییه اجبارا از این مجموعه کنار رفتند. یعنی رهبری از سالها قبل ایشان را فردی مناسب برای عضویت در شورای نگهبان می دانستند و عملا ایشان به خانه اول خود بازگشته اند.