به گزارش افکارنیوز،

حسن لطفی در تشریح جلسه عصر امروز کمیسیون اجتماعی، اظهار داشت: در این جلسه رئیس کمیته امداد و رئیس سازمان بهزیستی جهت بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ حضور یافتند.

وی افزود: درخواست این مسئولان آن بود که ۲۰ درصد به مزایای افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی در لایحه بودجه ۹۸ اضافه شود اما متأسفانه این مسئله در لایحه بودجه سال آینده لحاظ نشده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: شاخص خط فقر سه میلیون تومان پیش بینی شده است اما با وجود این افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) حدود ۳۰۰ هزار تومان در ماه دریافت می کنند و ۹۰ درصد از خط فقر فاصله دارند.

لطفی بیان کرد: قرار شد این مسئله در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ پیگیری شود تا حقوق و مزایای اقشار تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی ۲۰ درصد افزایش پیدا کند زیرا اینگونه استنباط می شود که هر ساله حقوق کارمندان افزایش می یابد اما توجهی به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه جلسه سمیه محمودی، عباس گودرزی و علی رستمیان به عنوان اعضای کمیسیون اجتماعی جهت عضویت در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور انتخاب شدند.