به گزارش افکار، چندی پیش با حضور تنی چند از چهره های اصولگرای انقلاب و مجلس شورای اسلامی جلسه ای با هدف رسیدن اصولگرایان به وحدت برگزار شد.

در تازه ترین شماره هفته نامه پنجره یادداشتی به قلم علیرضا زاکانی نماینده اصولگرای مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیرامون ضرورت وحدت در جامعه و پیامدهای عدول از این اصل اساسی منتشر شده است.

در این یادداشت آمده است:

عنایت الهی به جمع مومنین، در بیان زیبای «یدالله مع‎الجماعه» تجلی یافته و این قاعده‎ای قرآنی است که هر جمعیت مؤمن، همراه و فداکار در قیام‎لله خویش مورد لطف و رحمت خداوند بزرگ قرار خواهد گرفت و کاستی‎هایش نیز از خزانه غیب، جبران خواهد شد. ‌امری که در پیروزی انقلاب اسلامی‌ و مسیر طی شده تاکنون بار‌ها به اثبات رسیده و برای تکرار آن نیز کافی است با شناخت درست وظیفه و قیام یکپارچه و خالصانه برای عمل به آن، وحدت در مسیر حق را ظرف تجلی رحمت پروردگار قرار داد.

۱. به گواهی تاریخ، به‌ویژه رخداد‌های سه دهه اخیر، هر کجا ملت ایران با وحدت کلمه و بر مبنای کلمه وحدت، قیام کرد، مشمول لطف الهی شد و افتخارات بزرگی را به‎دست آورد تا به این‌ مرتبه‌ای برسد ‎که هم‎اینک در جایگاهی بس رفیع قرار گرفته است. ‌ اما هر زمان نیز که راهی جز این را انتخاب کرد، با مشکلات متعددی دست به گریبان شد و از قبل آن، فرصت‎های فراوانی را از دست داد و ظرفیت‎های بسیاری را سوزاند. ‌ امروز به جایگاه خود می‎بالیم لیکن از آن‌چه که شایسته ما هست، هنوز فاصله زیادی داریم که جز با وحدت و همدلی، شناخت دقیق توانمندی‎ها و موانع، همت و تلاشی خالصانه و خستگی‎ناپذیر و براساس نقشه راهی درست به آن نخواهیم رسید.

۲. اهمیت و طریقیت وحدت کلمه برای حفظ میراثپاک‌ امام(رحمت‌الله علیه) و شهدای عزیزمان بسیار بیشتر و سخت‎تر از رعایت آن در ایام پیروزی انقلاب اسلامی‌ است؛ لذا باید کوشید لوازم آن را به نیکی شناخت و در کسب آن‌ها قدم برداشت. علاوه‎بر آنکه از منظر اسلام ناب محمدی(صلی‌الله علیه و آله وسلم) مهمتر از اصل وحدت، مبنا و محور آن است و به یقین وحدتی ممدوح و قابل ستایش است که بر پایه حق و بر محور اصول شکل گیرد و نمود خود را در پیروی از ولایت نمایان سازد. پس نزدیکترین راه و درست‎ترین طریق، تمسک به حبل‎المتین ولایت مطلقه فقیه و مصداق آن در کوران زمانه است؛ ‌امری که توفیقات تا ‌امروز ما مرهون آن است.

۳. رهزن این راه نیز بسیار است و زیاد، که دوری از آنها نیز کلید سعادت محسوب می‌شود و رمز مصونیت‎بخشی از آفات زمانه؛ لذا مرزبندی شفاف با دشمنان قسم‎خورده انقلاب و فتنه‎گران، دوری از قانون‎شکنان و تفرقه‎انگیزان، پرهیز از خودپرستان، زیاده‎خوا‌هان و تنگ‎نظران، و فاصله گرفتن از وابستگان به اجانب و بدخوا‌هان اسلام، ‌امت اسلامی‌ و ملت رشیدمان، هریک ضرورت‎های سلبی‌ و غیر‎قابل انکار طریق وحدت بوده و غفلت از هرکدام از آنها، آفتی بزرگ و مانعی عظیم برای شکل‎گیری صحیح آن است. پیش‎‎فرض یکی شدن و در کنار هم قرار گرفتن با پاسخ به سئوالاتی از قبیل وحدت برای چه چیزی، با چه کسی، بر چه مبنایی، با چه قاعده‎ای و… آغاز می‎شود و قوام آن نیز با پایبندی همه به اصول و تعهدات متقابل استمرار می‎یابد.

۴. منشور برادری حضرت‌امام(رحمت‌الله علیه) حاوی بشارت‌ها و انذار‌هایی است که توجه به درس‌های آن، هم‎زیستی برادرانه و به‎کارگیری همه ظرفیت‌های کشور در ساختن ایرانی ارزش‎مدار و پیشرفته را نوید می‎دهد.

این منشور بازخوانی بسط‎یافته اشداء علی الکفار و رحماء بینهم است که به قلم شیوای آن یگانه دوران به رشته تحریر درآمده است. منشور برادری روح خدا، همدلی و همراهی با دوست‎داران انقلاب و پای‎بندان به آرمان‌های آن - در عین داشتن سلیقه‎های متفاوت - در کنار مرزبندی شفاف با جبهه باطل و همرا‌هان اوست و به همین خاطر است که نمی‎توان با توسل به آن، غبارآلودگی را در فضای جامعه پراکند و به بهانه وحدت، چشم را بر واقعیت‎ها و وابستگی‎ها بست.

به‎نظر می‌رسد کسانی که انتظار دارند تا حافظه تاریخی مردم عزیزمان فتنه سال ۸۸ را فراموش کند و آغوش ملت برای دربر کشیدن آنها بدون ابراز پشیمانی و ایجاد مرزبندی با بدخوا‌هان نظام اسلامی‌ باز گردد، یا خود را به بی‌توجهی زده‎اند یا قدر و منزلت، هوش و فراست و بصیرت و آگاهی مردم مؤمن‎مان را فراموش کرده‎اند؛ همان ملتی که قریب ۴۰ میلیون نفر آن پای صندوق‎های رأی، حماسه آفریدند و در پس گردباد فتنه نیز حماسه نهم دی را رقم زدند. از این رو، مدعیان خط ‌امام(رحمت‌الله علیه) قبل از بیان انتظارات‎شان باید به‎ اصلاح خویش بپردازند و تکلیف خود را با همه اندیشه‎ها و گفتار‌های بنیانگذار کبیر انقلاب روشن کرده و در عمل پایبندی خود را به آن‌ها به اثبات رسانند.

۵. ‎ نوید وحدت در هم‎نشینی گروه‎ سی ‎نفره اصول‎گرایان‌، امیدی تازه را در روز‌های گذشته در دل دوست‎داران انقلاب برانگیخت و داعیه‎داران ارزش‌ها را در محک آزمونی بزرگ قرار داد و توفیقات‎شان را در سایه وحدت و یکپارچگی حول اصول و محوری‎ترین آنها یعنی رهبری نمایان ساخت.

نيمنگاهي به دستاورد عظيم سالهاي گذشته، بهخوبي نشان ميدهد كه با يكدلي و وحدت ميتوان كارهاي بزرگي را در حوزه سياسي اجتماعي به انجام رساند و پيروزيهاي عظيمي را بهدست آورد؛ تا جايي كه امروز افسار قدرت در دستگاههاي اجرايي و تقنيني به همراه اكثريت شوراهاي شهر و روستا در دستان اصولگرايان است و باز در همين ايام، تجربه شد كه تفرقه و نقار بين آنها، منشاء اميد و چيرگي رقبا در بخشهايي از كشور در انتخابات شوراي سوم و مجلس هشتم بود؛ علاوهبر اينكه در اين مدت وحدت و يكدلي بين قواي سهگانه، ظرفيتهاي بسياري خلق كرد و بعضا برخي بدبينيها و شكافها، فرصتهاي زيادي از خدمتگذاري را گرفت. پس بايد از حوادث زمانه درس گرفت و فرصتها را مغتنم شمرد و ضمن پاسداشت لوازم وحدت حداكثري و دوري از نقاط تفرقهانگيز و بدبينيهاي بيحاصل، با گسترش چتر اصولگرايي، همه ظرفيتهاي قابل حصول در كشور را براي تفاهم بيشتر در حوزه سياسي و ارتقاي سطح خدمتگذاري به كار بست و توفيقات را صدچندان كرد. انشاءالله