حبيب الله عسگراولادي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در ارزيابي سفر مقام معظم رهبري به قم ضمن اشاره به ملاقاتهاي مكرر رهبري با طلاب اظهار داشت:سفر معظم له به قم از اقتدار ملي و پيوندحوزه با نظام را رونمايي كرد و ديدارهاي مكرر مقام معظم رهبري با طلاب، اساتيد و پژوهشگران حوزه علميه قم بازخواني مأموريت حوزههاي علميه در تبليغ و ترويج اسلام و بويژه مكتب اهل بيت (ع) ميباشد، لذا طبيعي است كه تعامل سازندهي رهبري با شخصيتهاي بزرگ علمي مذهبي واكنشهايي را از سوي دشمنان نظام بر ميانگيزد.

وی با اشاره به تجلیل رهبر انقلاب اسلامی در قم از بصیرت و هوشیاری علما در دفع فتنه سال ۸۸، افزود: معظم له در سفر به قم همچنین برضرورت دشمن و کشف توطئه‌های امریکا درایران تأکید داشتند.

عسگراولادی در ادامه با بیان اینکه ما اکنون در وسط معرکه نبرد نرم امریکا علیه ملت ایران هستیم گفت: کشف ترفند‌های دشمن و حضور به هنگام و توأم با اخلاص و تدبیر آگاهانه شرط توفیق و رمز پیروزی جمهوری اسلامی ایران علیه توطئه‌های دشمنان نظام است.

دبیرکل جبهۀ پیروان خط امام و رهبری با تأکید بر وجود وحدت میان اصولگرایان افزود: وحدت میان اصولگرایان امری اجتناب ناپذیر است وهمچنین اصولگرایان به دلیل تولی به ولایت فقیه وتبری از فتنه گران به طور طبیعی در مسیر وحدت و همگرایی پیش می‌روند.

عسگر اولادی در رابطه با شانتاژ‌هایی خبری مبنی بر شکاف میان اصولگرایان و دولت اظهار داشت: میان اصولگرایان و دولت هیچ شکافی وجود ندارد و دولت خود اکنون پرچم اصولگرایی را در دست دارد وهمچنین اصولگرایان به ابتکار رئیس جمهور و طرح بحث‌های صمیمانه و گرم در خصوص افزایش کار آمدی نظام، خدمت بیشتر به مردم و بسط عدالت در جامعه فضای مناسب اضلاع اصولگرایان را پر کرده است.

وی همچنین تبلیغ و ترویج عرفان کاذب در جامعه را از سوی دشمنان با هدف پرکردن خلاء معنویت اعلام کرد و گفت: مردم به ویژه جوانان امروز تشنه معنویت هستند و وظیفه حوزه‌های علمیه وروحانیت پرکردن خلاء معنویت می‌باشد.

وی همچنین با بیان اینکه حضور مردم به زیارتگاه‌ فوق العاده افزایش پیدا کرده است اظهار داشت: این موضوع یک رویکرد کلی محسوب می‌شود بنابراین رجوع به معنویت و تنفس در فضای روحانی نیاز اصلی بشر است که به خوبی قابل مشاهده است.

عسگر اولادی افزود: مردم عرفان حقیقی را از عرفان تقلبی و وارداتی تشخیص می‌دهند واین تشخیص به همت کار موثر روحانیون درمساجد و درمیان مردم پدید آمده است که بایستی درجامعه تقویت شود

دبیرکل جبهه پیروان خط امام(ره) و رهبری در مورد خصومت جریان ضد انقلاب علیه روحانیت گفت: منافقین، سلطنت طلب ها و مارکسیست‌ها به دلیل مخالفت با اسلام حقیقی و واقعی از همان اول انقلاب با نظام سرجنگ داشته‌اند و در صدد حذف روحانیت بر آمدند که روحانیت و مراجع و حوزه‌های علمیه و همچنین اساتید متعهد دانشگاه‌ها با مدد خداوند توانستند اسلام وجایگاه روحانیت را به خوبی حفظ کنند و همچنین اگر تلاش این قشر آگاه نبود ما ازاین واقعیت وحقیقت دور می شدیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه خصومت ضد انقلاب با روحانیت امرطبیعی است افزود: ‌یکی از حرف های ضد انقلاب " آخوندحکومتی " است و می‌خواهند بگویند روحانیت دو بخش است، یک بخش که باحکومت یا در حکومت هستند و یک بخش هم گروهی که با حکومت بیگانه‌اند و این یک دروغ بزرگ محسوب می‌شود چرا که روحانیت با نظام نسبت تعریف شده‌ای دارد. /