به گزارش افکارنیوز،

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نشست خبری مشترک با جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در قدس اشغالی از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای خروج از برجام، بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران و حمایت از اسرائیل قدردانی کرد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی سپس با بیان اینکه منطقه جولان برای تل‌آویو بسیار مهم است، گفت: «همه کشور‌ها باید حاکمیت اسرائیل بر جولان را به رسمیت بشناسند.»

نتانیاهو از آمریکا خواسته است حاکمیت این رژیم بر جولان اشغالی را به عنوان بخشی از معامله خروج نظامیان آمریکا از سوریه به رسمیت بشناسد.

جان بولتون نیز که کشورش به صورت یکجانبه از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده، با وجود گزارش‌های مکرر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران، بار دیگر کشورمان را به تلاش برای ساخت سلاح اتمی متهم کرد و این مسئله را تهدیدی مداوم خواند!

بولتون همچنین روابط تل‌آویو و واشنگتن را در بهترین وضعیت خواند و گفت رئیس‌جمهور آمریکا با انتقال سفارت به قدس، به وعده‌ای که در انتخابات داده بود، عمل کرد.

او درباره برنامه آمریکا برای خروج نظامیانش از سوریه هم مدعی شد: ما می‌خواهیم این خروج به نحوی انجام شود که اطمینان حاصل کنیم داعش شکست خورده و توان احیای خود و تبدیل دوباره به تهدید را ندارد. همچنین می‌خواهیم اطمینان پیدا کنیم که امنیت اسرائیل و دیگر متحدانمان در منطقه قطعا تضمین شود.