به گزارش افکارنیوز،

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری با بیان این مطلب که انقلاب ایران هنوز با آرمان‌های خود «فاصله» دارد، گفت: اعتراض‌ها در ایران یک سری مطالبات صنفی است، تلاش برخی از مخالفین جمهوری اسلامی ایران و مخالفین دولت در این مسیر بوده است که این مطالبات صنفی را به مطالبات سیاسی تبدیل کنند. این مطالبات، یک اعتراض عمومی که به دنبال یک اقدام انقلابی نظیر اعتراضات جلیقه‌زردهای فرانسه باشند، نبوده و نیست.

وی درباره شعارهای ابتدایی انقلاب اسلامی افزود: بدون تردید با آن آرمان‌هایی که برای جمهوری اسلامی در ابتدا ترسیم کرده بودیم، فاصله داریم ولی فکر می‌کنیم که نسل جوان تحصیلکرده‌ای که در ایران هستند با توجه به شرایطی که در منطقه وجود دارد روش دیگری جز اینکه باید با اصلاحات، اشکالات را برطرف کرده و به نقطه آرمانی نزدیک شد، روش دیگری را انتخاب نمی‌کند.

معاون اول رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با تلویزیون یورونیوز از عملکرد اتحادیه اروپا در برابر ایران انتقاد کرد.

وی در پاسخ به سوای درباره «اراده» و «توانایی» اتحادیه اروپا برای ایستادگی در برابر سیاست ضد ایرانی ترامپ گفت: تصور ما این بود که اتحادیه اروپا چنین توانی‌ای را دارد. از نظر رویکرد و مسائل نظری هم تا الان خوب عمل کرده، ولی از نظر عملی ساختارهای مالی اتحادیه اروپا مخصوصاً نظام بانکی آن نشان داد که این تحادیه قادر نیست به عنوان یک تصمیم‌گیر مستقل و یک مجموعه قدرتمند برای حفظ دستاوردهای اتحادیه اروپا و تعهدات این اتحادیه در فضای جهانی ظاهر شود.

جهانگیری اضافه کرد: ما هیچ چیزی فراتر از برجام را قبول نمی‌کنیم و آنچه فعلاً برای ما اهمیت دارد موضوع همین توافق است.

وی درباره تعاملش با رئیس‌جمهور نیز اظهار داشت: خیلی خوب است. فکر می‌کنم بعد از پیروزی انقلاب تا به امروز رابطه معاون اول و رئیس‌جمهور تا این اندازه خوب نبوده است.