به گزارش افکارنیوز،

 مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود در صحن علنی مجلس گفت: دومین سالگرد رحلت یکی از استوانه‌های اصلی انقلاب و نظام و فرمانده ۸ سال دفاع مقدس سردار صلح و سازندگی حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را گرامی داشته و از برخی جناح‌های سیاسی که هنوز هم دست از تخریب این شخصیت بی‌بدیل انقلاب نکشیده‌اند می‌خواهم که مراسم تشییع برخی علما و بزرگان دیگر را با تشییع پیکر ایشان مقایسه کنند.

وی افزود: جایگاه رفیع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در بین مردم باید از سوی این جریانات دیده شود چرا که هاشمی رفسنجانی همچنان زنده است و به همین دلیل است که برخی افراطیون هنوز هم شعار مرگ بر هاشمی سر می‌دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به کشورهای اروپایی متذکر می‌شوم که هرچند ما با آنها قطع ارتباط نخواهیم کرد اما مطمئن باشید که ملت رشید ایران منتظر شما نمانده و تعلل کانال مالی اتحادیه اروپا با کشورمان (SPV) غیرقابل قبول است.

کواکبیان گفت: انتخاب محسنی بندپی استاندار تهران و حناچی شهردار تهران را تبریک گفته و امیدوارم مردم نجیب تهران شاهد حل نابسامانی‌های خودشان باشند ضمن اینکه امیدوارم در بودجه سال ۹۸ در خصوص مشکلات عدیده‌ پایتخت ایران اسلامی به عنوان ام‌القرای جهان اسلام حل شود.