به گزارش خبرنگارافكار نيوز به نقل از برنا از قم، در پيام آيتالله مكارم شيرازي به مناسبت فرارسيدن ايام نيمه شعبان آمده است: زادروز بزرگ منجي جهان بشريت و برافرازنده پرچم حق و عدالت حضرت مهدي ارواحنا فداه بشارتي روحپرور براي همه عاشقان و شيفتگان مكتب اوست. در جهاني كه شور و شر از در و ديوارش ميبارد و همه از ظلم و جور و ستم خسته شدهاند و رهبر و راهنمايي ميجويند انتظار و اميد ظهورش نويدبخش امن و امان و صلح و عدالت است، همه در انتظار آن نجاتدهنده بزرگ به سر ميبرند و ياد او مايه آرامش دلها و زدودن زنگار يأس و نوميدي و حركت به سوي خودسازي و فراهم ساختن زمينههاي ظهور او است.

در این پیام تاکید شده است: اضافه بر این ایام پربرکت ولادتش وسیله مؤثری برای آمادگی برای برگزار کردن هرچه بهتر مراسم صیام ماه مبارک رمضان ماه خیر و برکت، ماه تصفیه جسم و روح و ماه پاکی و قداست و قرب به خدا است. فرا رسیدن این ماه که ماه ضیافت الهی است سبب می‌شود که همگان با آب توبه دل و جان را بشویند و لباس تقوی و پرهیزگاری بر تن کنند و خود را به زیور مکارم اخلاق بیارایند و آماده حضور در آن بزم و ضیافت الهی و معنوی شوند و به این دعوت عام خداوند رحمان و رحیم که رسول گرامیش نامه دعوت آن را امضا فرموده و با حدیثشهر دعیتم فیه الی ضیافة الله مزین ساخته، لبیک گویند.

در این پیام تصریح شده است: چه زیباست سحرگاهان پرنور و شامگاهان با صفایش و چه نورانی سفره‌های افطار آمیخته با نور و صفایش که خانواده‌ها به ویژه جوانان اطراف آن حلقه زده و به ذکر خدا مشغولند. امید است این ماه بزرگ حلقه اتصالی میان همه مسلمین جهان فراهم سازد و در هر جای دنیا هستند به درگاه خدا روی آورند، و پیوند اتحادشان را محکم‌تر سازند و به فکر یتیمان و محرومان جامعه مسلمین باشند و مرهم بر زخم‌های جانکاه آنان بنهند و در پناه آن از عوامل فساد که سراسر جهان را فراگرفته خود را برکنار سازند و به هویت اسلامی خویش بازگردند و آیین محبت و دوستی را که مهم‌ترین تعلیمات اسلامی است، برپا دارند. از صمیم دل به همه شما عزیزان دعا می‌کنم و از شما التماس دعا دارم.