به گزارش سایت خبری، اخبار مختلف حاکی از آن است که علیرضا نوری زاده ضد انقلاب فراری همکاریهای مختلفی با استخبارات عربستان یا همان دستگاه جاسوسی آل سعود دارد.

نوری زاده که به زبان عربی نیز مسلط است، سالها پیش همکاری‌های مختلفی با دستگاه جاسوسی آل سعود آغاز کرده است و از طریق جاسوسی در آمدهای کلانی را به جیب می زند.

وی خود را تحلیل گر مسائل ایران جا زده و خیالبافی‌های خود را در خصوص شرایط ایران، در قالب بولتن های به اصطلاح ویژه! به استخبارات عربستان ارائه می‌کند. این همکاری میان نوری زاده و دستگاه جاسوسی آل سعود، سابقه‌ای چندین ساله دارد و دلیل اصلی توجه زیاد سعودی‌های به وی به خاطر همین خوش خدمتی اوست. علیرضا نوری زاده که چندسال پیش فیلم رسوایی اخلاقی او منتشر گردید از طریق ایجاد برخی ارتباطات خاص با " ترکی الفیصل " رئیس سابق استخبارات عربستان توانسته بود مبالغ سنگینی در قالب برخی همکاریهای مشترک با دستگاه امنیتی آل سعود دریافت کند. نوری زاده هم اکنون با " ترکی الفیصل " در موسسه ای با عنوان " مرکز پژوهش ها و مطالعات اسلامی ملک فیصل " ترکی الفیصل " رئیس آن است همکاریهایی دارد. جالب اینکه نوری زاده د ردوران اصلاحات ارتباطات نزدیکی با برخی چهره های اصلاح طلب داشت!

علاوه بر این کانال اصلی که زمینه انتشارتوهمات نوری زاد در روزنامه الشرق الاوسط و همچنین گفتگوهای مکرر وی با شبکه العربیه را فراهم میکند، نیروهای امنیتی سعودی هستند.شبکه العربیه و الشرق الاوسط ۲ رسانه وابسته به استخبارات عربستان هستند.