ایران نوشت:
رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تبلیغ نامزدهای انتخاباتی درمدارس ممنوع است، افزود: هیچگونه تبلیغ برای نامزدهای انتخاباتی در آموزشگاه ها صورت نمی گیرد وهمه مدیران و معاونان مدارس و همچنین مدیران کل مناطق آموزش و پرورش بر این امر نظارت دارند. علی فرهادی ضمن تکذیب تبلیغ انتخاباتی منفی یا مثبت از فرد یا گروه خاصی در مدارس افزود: سیاست آموزش و پرورش بر فرهنگ سازی شرکت فعال و پرشور در انتخابات استوار است.
وی اضافه کرد: فرهنگ سازی حضور باشکوه در انتخابات به عنوان یک وظیفه تربیت سیاسی دانش آموزان از سوی مربیان پرورشی، معلمان و مدیران مدارس دنبال می شود.
رییس مرکز اطلاع رسانی آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارس به هیچ وجه فضای سیاسی ندارد، اظهار داشت: فقط فضای آموزشی، پرورشی و تربیتی در همه مدارس کشور حاکم است.
فرهادی تصریح کرد: مربیان تربیتی و پرورشی و معلمان ضرورت حضور پرشور در انتخابات و تاثیر آن بر سرنوشت جامعه را برای دانش آموزان بیان می کنند.
وی گفت: چنانچه حمله به فرد یا گروه خاصی در برخی از مدارس مشاهده شد، مسوولان وزارت آموزش و پرورش به محض اطلاع موضوع را پیگیری و اقدامات لازم برای اصلاح آن را صورت خواهند داد.
نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه (۱۲ اسفندماه جاری) در سراسر کشور برگزار می شود.