به گزارش فارس، علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر با حضور در نشست انتخاباتی مجلس نهم که در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، گفت: ما با تابلو خانه کارگر در انتخابات شرکت میکنیم و کسانی که من را کاندیدای اصلاح طلب میدانند، اشتباه میپندارند؛ زیرا من حتی در مجلس ششم در میان دوره به مجلس راه یافتم و در آن زمان نیز زیر مجموعه اصلاحات نبودم.

وی در خصوص موضع حزبی و شخصی‌اش پیرامون وقایع فتنه سال ۸۸ اظهار داشت: در ۲۳ خرداد سال ۸۸ اعلام کردیم که انتخابات تمام شده و برای استمرار آن نیز حقی قائل نبودیم و بیانیه موضع خانه کارگر نیز کاملا مشخص و معلوم بود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چگونه است وزیر دولت اصلاحات که با رای اعتماد نمایندگان مجلس به وزارت می‌رسد اکنون در عربستان سعودی به دست بوسی پادشاه عربستان می‌پردازد، گفت: من به هیچ عنوان این حرکت را تایید نمی‌کنم و از پادشاهان و مقامات عربستانی نیز بسیار تنفر دارم؛ مگر مهاجرانی تایید شده من بود؟ ضمن اینکه من در آن زمان برای رای اعتماد در مجلس حضور نداشتم.

محجوب در ادامه اظهار داشت: امروز باید مسائل اقتصادی و اجتماعی آسیب شناسی شود؛ همان گونه که من در مجلس هشتم گفتم با وضع قانون هدفمندی یارانه‌ها تورم ۳ رقمی را شاهد خواهیم بود.

وی افزود: البته کسانی که طرح هدفمندی یارانه‌ها را مطرح کرده بودند قصد‌شان خیر بود و به خاطر خدمت به قشر ضعیف و کم درآمد این طرح را ارائه داده بودند اما چون عملکرد نامناسب بود ضرر کردیم.

محجوب تصریح کرد: من یکی از مواردی را که بسیار پیگیری می‌کردم و از دوران مجلس پنجم و حتی پیش از آن نیز به دنبال اجرای آن در مجلس بودم تاثیر قانون بیمه بیکاری بود؛ زیرا تصویب آن گام مهمی در راستای اهداف عدالت اجتماعی محسوب می‌شد اما متاسفانه تا همین چندی قبل که بالاخره مورد پذیرش واقع شده نتوانستیم کاری انجام دهیم.

دبیرکل خانه کارگر در پاسخ به سؤالاتی درباره هدفمندی یارانه‌ها، وضعیت نیروهای شرکتی و طرح سؤال از رئیس جمهور اظهار داشت: درباره وضع نیروهای شرکتی دولت را مکلف کرده‌ایم تا امنیت شغلی را ایجاد کند و دولت نیز از سال ۸۴ تاکنون بخشنامه‌های زیادی داده است؛ باید پذیرفت که دولت فعالیت نامناسبی انجام نداده است اما مشکلی اینجا است که سخت‌گیری‌های لازم را اتخاذ نمی‌کند.

ضمن اینکه در خصوص هدفمندی یارانه سیاست توزیعی که دولت آن را پیش گرفته است، گفت: این اقدام نقدینگی بزرگی را ایجاد می‌کند و این نقدینگی تجمیع شده و در بازارهای خاصی تاثیر می‌گذارد که این به سود اقتصاد کشور نیست؛ همچنین موضوع طرح سؤال از رئیس جمهور همچنان در مجلس مطرح است و جریان دارند؛ دولت نمایندگان خود را برای پاسخ به نمایندگان مجلس فرستاده است اما نمایندگان از پاسخ آنها قانع نشدند.

محجوب در ادامه با اشاره به اینکه ارسال نامه به مقام معظم رهبری در مجلس ششم و امضای آن توسط برخی از نمایندگان مجلس اشتباه بزرگی بود، گفت: موضوع ارسال نامه به مقام معظم رهبری یکی از اشتباهات بزرگ مجلس بود اما مطرح کردن این مباحث جز تشدید اختلافات سود دیگری ندارد و همانگونه که میدانید مشی امام خمینی (ره) و مشرب مقام معظم رهبری به گونهای است که همه در آن جای میگیرند و شاهد بودیم که امام خمینی(ره) در برههای از زمان بر تصدی پست نخست وزیری از سوی آقای فروهر تاکید داشتند.