به گزارش افکارنیوز،

 سیدجواد ساداتی‌نژاد، نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز (دوشنبه، 15 بهمن) پارلمان در موافقت با وزیر پیشنهادی بهداشت، گفت: آقای نمکی برای دوران تحریم‌ها در حوزه درمان برنامه دارد.

وی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی بهداشت به درمان کارگران نگاه خاصی دارد و به لحاظ شخصیتی نیز در خانواده‌ای متدین متولد شده و روحیه مردمی دارد، اظهار داشت: آقای نمکی مدیر گلخانه‌ای نیست و مراحل مدیریت را یکی پس از دیگری طی کرده است.

نماینده مردم کاشان در مجلس با تأکید بر اینکه وزیر پیشنهادی بهداشت، اصل برنامه‌هایش را بر پیشگیری قرار داده و درمان در درجه دوم اولویت‌هایش قرار دارد، افزود: اگر همین تمرکز در طرح تحول سلامت انجام می‌شد، شاهد هزینه‌های زیاد درمان نبودیم.

ساداتی‌نژاد اضافه کرد: هدفمند کردن آموزش پزشکی که باعث افزایش تعداد پرستاران و رادیولوژیست‌ها می‌شود و از دیگر برنامه‌های آقای نمکی است. وی به حوزه درمان در برنامه ششم توسعه و اجرایی کردن آن اعتقاد دارد.

وی،  رعایت عدالت در حوزه سلامت روستایی را از دیگر برنامه‌های وزیر پیشنهادی بهداشت دانست و اظهار داشت: آقای نمکی به اقتصاد مقاومتی توجه دارد. همچنین در سوابق کاری وی، جهاد سازندگی نیز دیده می‌شود که به معنای مدیریت و نگاه جهادی است، چنانچه در دفاع مقدس نیز حضور داشته است.

نماینده مردم کاشان در مجلس ادامه داد: آقای نمکی در حوزه بودجه‌نویسی نیز سر رشته دارد که همین امر باعث می‌شود تا مدیریت و انضباط مالی داشته باشد و هزینه‌های مازاد را در طرح تحول سلامت به حداقل برساند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اهمیت به طب سنتی از دیگر برنامه‌های نمکی است و تلاش می‌کند حوزه سلامت را نیز اجتماعی کند به شکلی که پزشکان و دانشجویان به جای ملاقات بیماران در بیمارستان در بطن جامعه حضور می‌یابند.