به گزارش افکارنیوز،

شهاب نادری نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان در جریان سوال خود از منصور غلامی وزیر علوم،‌تحقیقات و فناوری مبنی بر اینکه چرا دانشگاه‌های ایران رتبه جهانی ندارند، اظهار داشت: ما قسم خورده‌ایم که از حقوق مردم دفاع کنیم.

وی خطاب به وزیر علوم افزود: چرا از وظایف حوزه کاری‌تان درمانده‌اید و چرا در عدم مسئولیت‌پذیری دانشگاه آزاد مقابل دانشجویان وزارت علوم هیچ کاری انجام نداده است.

نماینده مردم اورامانات ادامه داد: وزارت علوم تحقیقات و فناوری نقش خود را در کشورهای همسایه به خوبی ایفا نمی‌کند .

وی ادامه داد: در شرایط فعلی حضور بخش‌های علمی و ایجاد پایگاه‌های علمی و فرهنگی در منطقه اهمیت شایانی دارد اما علیرغم این مهم چنین به نظر می‌رسد که وزارت علوم فاقد برنامه‌هایی در این رابطه است.

نادری همچنین خاطرنشان کرد: راه برای پر کردن فضای علمی منطقه کاملاً در اختیار کشورهای غربی است و فرصت‌های علمی و اجتماعی توسط تهدیدکنندگان جبهه علمی و فرهنگی کشور به دست گرفته شده است.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش از بی‌توجهی به دیپلماسی علمی در کشور انتقاد کرد و گفت: این موضوع در بلندمدت به غیر از دست دادن فرصت،‌ زیان‌های بسیار زیادی را به بار می‌آورد.