به گزارش افکارنیوز،

شبکه المیادین در گزارشی هدف ولید المعلم، وزیر خارجه سوریه از سفر به ایران و دیدار با مقامات کشورمان را بررسی کرد.

خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین درباره سفر ولید المعلم به ایران گفت: ولید المعلم صبح امروز با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه و علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران دیدار کرد. او همچنین با علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و پس از آن با علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر معظم انقلاب در امور خارجی و نیز با آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر این کشور دیدار خواهد کرد.

خبرنگار این شبکه افزود: بدون شک گفتگو‌ها بین دو طرف درباره بحران سوریه از جمله تشکیل کمیته قانون اساسی است به ویژه به این علت که سفر ولید المعلم همزمان با سفر گییر پترسون، نماینده جدید سازمان ملل در امور سوریه به تهران صورت می‌گیرد و ممکن است نشست‌های سه جانبه‌ای برگزار شود، اما برنامه‌ای برای دیدار دوجانبه بین پترسون و المعلم اعلام نشده است. در هر صورت، همزمان بودن این دو سفر با یکدیگر قابل توجه است. پترسون با حسینی جابری انصاری، معاون وزیر امور خارجه ایران دیدار کرد و بعدازظهر هم دیداری با ظریف خواهد داشت. سازمان ملل ماه دسامبر گذشته، ملاحظاتی درباره تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه اعلام کرده بود.

سفر ولید المعلم شاید فراهم کردن مقدمات اجلاس سه جانبه بین روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در سوچی باشد که قرار است چهاردهم ماه جاری میلادی برگزار شود. بدون شک در این اجلاس، تصمیمات مهمی اتخاذ خواهد شد و باید مقدمات آن فراهم شود.