به گزارش افکارنیوز،

مدیرکل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با "بی‌ثبات‌کننده و خطرناک" خواندن فعالیت‌های ایران، خواستار بررسی نقش برجام در این فعالیت‌ها شد.

یوال روتم، مدیرکل وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به بیانیه اتحادیه اروپا در خصوص ایران در توییتی نوشت: حال که اروپا درک می‌کند ایران مسئول حمله به خاکش است و برنامه موشک‌های بالستیک ایران خاورمیانه و اروپا را تهدید می‌کند، باید نقش برجام را در باز گذاشتن دست ایران برای تداوم اقدامات خطرناک و بی‌ثبات کننده‌اش درنظر بگیرند.

اتحادیه اروپا به تازگی در بیانیه‌ای دوازده‌بندی که درباره ایران منتشر کرده، بار دیگر در اقدامی مداخله‌جویانه نسبت به برنامه‌های موشک‌های بالستیک ایران ابراز نگرانی کرده است و از ایران خواسته تا "به تمامی قطعنامه‌های مرتبط شورای امنیت سازمان ملل احترام بگذارد. "

در عین حال در این بیانیه، اتحادیه اروپا حمایت و تعهد خود نسبت به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را ابراز کرده و از تعهد ایران به این توافق قدردانی کرده است.

این بیانیه همچنین از خروج یک‌جانبه آمریکا از توافق هسته‌ای و اعمال تحریم‌ها علیه ایران ابراز تأسف و بر لزوم حفظ منافع ایران از این توافق تاکید کرده است.