به گزارش افکارنیوز،

سردار علی عبداللهی شامگاه پنج‌شنبه در حاشیه مراسم سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و یادواره ۱۳۰ شهید مهدی‌شهر به میزبانی مسجد جامع صاحب‌الزمان (عج) این شهر در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه ایران در زمینه پهپاد جزو پنج کشور اول دنیا محسوب می‌شود، ابراز داشت: تاکنون از طریق پهپاد‌ها و هواپیما‌های بدون سرنشین ماموریت‌های بسیاری به سرانجام رسیده است.

وی از خودکفایی ۸۰ درصدی کشور در حوزه دفاعی و نظامی خبر داد و افزود: علیرغم همه تحریم‌ها و تهدید‌ها توانستیم با به‌کارگیری دانش و علوم روز دنیا و بهره‌گیری از نیرو‌های بومی، نیاز‌های بخش دفاعی کشور را تامین کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه در مبارزه با تروریست‌ها توانستیم با بهره‌گیری از همین صنایع نوین دفاعی موفق عمل کنیم، ابراز داشت: با توجه به اینکه دشمن از توان رزمی و نظامی ما آگاه است لذا از طریق گزینه‌های نظامی جرأت حمله به ایران را ندارد.

عبداللهی در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه از نظر خودکفایی در صنایع دفاعی توانستیم به درجه‌ای از توان نظامی دست پیدا کنیم که امروز این تجهیزات از کشور‌های بیگانه تامین نمی‌شود و کاملا بی‌نیاز از بیگانگان هستیم.

وی با بیان اینکه جوانان این مرزوبوم در بالغ بر پنج هزار شرکت دانش بنیان، صنعت دفاعی کشور را حمایت می‌کنند، اضافه کرد: دشمن از همین توان نیرو‌های انسانی می‌هراسد و از جمله کشور‌های مطرح در زمینه حوزه دفاعی دنیا محسوب می‌شویم.